חלית נפצעת זכותך לקבל את הכסף שמגיע לך
 
 

אחוזי נכות

 
לשיחה מיידית עם נציג
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך
לחץ לקבלת השיחה
לקוחות מספרים:

ב.י (נפגעי איבה)
 

קיבלתי פיצוי בגובה 90,000 ₪ כנפגעת פעולת איבה.

"אני זוכרת את זה כאילו זה היה אתמול, טיילתי ברחוב הרצל בנתניה, כשבערך בשעה 11:30 שמעתי פיצוץ מחריד. כשפקחתי את עיניי ראיתי בני-אדם מוטלים על הכביש והמדרכה, אנשים פצועים וצורחים. הבנתי שאני נמצאת בפיגוע..."  הופניתי לוועדות בביטוח לאומי נפגעי איבה. ביטוח לאומי הכיר בפגיעה בשמיעה ובטנטון מהם אני סובלת כתוצאה מהפיצוץ, אולם התעלם לחלוטין מהטראומה הנפשית הקשה שחוויתי ומלווה אותי עד היום. מיום הפיגוע לא חזרתי לעצמי, חיי השתנו באופן מוחלט. מאדם שמח וחברתי, הפכתי להיות אדם מסוגר, הבוכה לעיתים קרובות, גם ללא סיבה. אני נמנעת ממגע חברתי, חוששת מכל התקהלות, חיה בפחד וחרדה באופן תמידי ממוות. מאז הפיגוע, אני נוטלת כדורי הרגעה ושינה באופן קבוע. רופאי המרכז למימוש זכויות רפואיות הצליחו לתאר את מצבי הנפשי הקשה הנובע באופן ישיר מהפיגוע בו נכחתי. בהתאם לכך העלה ביטוח לאומי את אחוזי הנכות והגדיל את הפיצוי הכספי שמגיע לי. בסופו של דבר קיבלתי פיצוי בגובה 90,000 ₪.חוץ מהכסף שקיבלתי – למדתי גם דבר חשוב: כאשר מטפל בך מישהו שבאמת מבין אותך, מאמין לך ורוצה לעזור לך הדברים נראים אחרת. אני ממליצה לכל מי שצריך לפנות לביטוח לאומי – דבר ראשון לגשת למרכז למימוש זכויות רפואיות.
ב.י (נפגעי איבה)
מ.מ (פטור מס הכנסה)
 

עד כה קיבלתי החזרים בגובה- 1,075,000 ₪, ומעתה אהיה פטור מתשלום של למעלה מ-180,000 ₪ מידי שנה למס הכנסה.

אני מנהל עסק בתחום המזון ועובד בעסק שנים רבות וזאת למרות שחליתי במחלת הסכרת שגרמה לסיבוכים והובילה לאי ספיקת כליות כרונית עד כדי צורך בטיפול דיאליזה והשתלת כליה. יום אחד בדרכי לעבודה חייכה אלי אישה משלט ענק ואמרה לי: "חלית? נפצעת? זכותך לקבל את הכסף שמגיע לך...". למרות שאני ספקן גדול מטבעי – שאלתי את עצמי "מה כבר יש להפסיד?" וקבעתי פגישה.הגעתי לפגישה ללא ציפיות מוקדמות. במקרה הטוב בטח מס הכנסה יחזיר לי כמה גרושים הרהרתי ביני לבין עצמי. ולמרות הספק הרב שליווה אותי החלטתי לצאת לדרך בתביעה מול מס הכנסה. אחרי הכל – אני ישראלי טיפוסי ואם אפשר לשלם קצת פחות מס הכנסה – שווה לנסות. לאחר סידרת בדיקות אליהן נשלחתי ע"י רופאים מהמרכז למימוש זכויות רפואיות ולאחר שבמשך מספר חודשים נבדקתי על-ידי ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי, התקבלה ההחלטה ונקבעה לי נכות מעל 90% משנת 2000.  ורק אז, כאשר יועצי המס של המרכז למימוש זכויות רפואיות הגישו למס הכנסה את הנתונים בדבר הפטור וביקשו החזרים רטרואקטיביים הבנתי את המשמעות האמיתית של התהליך שעשיתי בזכות השלט שראיתי ברחוב: קיבלתי החזרים בגובה- 1,075,000 ₪, ומעתה ועד עולם לא אצטרך לשלם כלל מס הכנסה. עד היום שילמתי כל שנה מעל 180,000 ₪ למס הכנסה. היום את כל הסכום הזה אני חוסך לימים קשים יותר.
מ.מ (פטור מס הכנסה)


 

קביעת אחוזי נכות בביטוח לאומי מקנה לך זכויות כספיות. כמעט כל בעיה רפואית קיימת עשויה להיות מתורגמת לאחוזי נכות, אך דרוש ידע וטיפול נכון בתביעה על מנת לקבל את אחוזי הנכות המשקפים את המצב הרפואי, אשר יזכו בהטבות וקצבאות.


בגין כמעט כל בעיה רפואית ניתן לקבל אחוזי נכות אשר עשויים להקנות זכויות בביטוח הלאומי. אחוזי נכות בביטוח לאומי נקבעים על ידי וועדה רפואית, הבוחנת את הבעיות הרפואיות על די עיון במסמכים רפואיים, בחוות דעת רפואיות ובדיקה רפואית. על סמך אלה, קובעת הוועדה מהו אחוז נכות שאותו התובע זכאי לקבל.

כל ליקוי מקנה אחוז נכות בהתאם לרמת חומרתו, עוצמתו והטיפול הרפואי הניתן לו. להלן מספר דוגמאות הלקוחות מספר הליקויים של המוסד לביטוח לאומי:

· אחוזי נכות בתחום האורתופדי נקבעים בדרך כלל בהתאם להגבלה בתנועות. כך למשל, הגבלה קלה בתנועות עמוד שדרה מותני עשויה להקנות 10% נכות.

· אחוזי נכות לסכרת נקבעים על פי אופן הטיפול והופעת סיבוכים. כך למשל, סכרת שגרמה לפגיעה בראייה תקנה 65% נכות.

· אחוזי נכות למחלות קרדיאליות יקבעו על פי סוג המחלה ולרוב על פי סיבולת המאמץ של החולה, כך למשל, לחולה לאחר התקף הסובל מתעוקת חזה במאמץ קל יקבעו 50% נכות.

· אחוזי הנכות בתחום הראייה, יקבעו עפ"י סוג הליקוי, חומרתו והיכולת לשפרו אותו באמצעות תיקון אופטי (משקפיים).

· אחוזי נכות בתחום האף-אוזן-גרון יקבעו בין היתר בגין ליקוי שמיעה, טיניטוס, צרידות ועוד.

בנושא אחוזי נכות ביטוח לאומי מקפיד לחומרה על הפרטים הקטנים. על מנת לאפשר לוועדה רפואית לקבוע אחוזי נכות רפואית באופן מדויק ומלא, חשוב להציג את כל המסמכים והבדיקות הרלוונטיים לגבי כל ליקוי. הגשת מסמכים חלקיים עלולה לפגוע בזכויות, ולכן אנו ממליצים בחום לקבל סיוע מקצועי בתהליך זה.

דע את זכויותייך

אחוזי נכות גבוהים עשויים לזכות את התובע בזכויות נוספות מעבר לקצבאות. למשל, אדם שחלה או נפגע, והוכר כנכה בשיעור של מעל 90%, עשוי להיות זכאי לפטור מתשלום מס הכנסה.

הפרמטרים הנבחנים בבחינת הזכאות לפטור הם:

·נכותשל 100% מבעיה רפואית אחת, או 90% אחוז נכות ממספר בעיות רפואיות.

· כאשר מדובר ביותר מנכות אחת, מבוצע שקלול אחוזי נכות. האחוז המצטבר שלאחוזי הנכות מחושב באופן הבא: שתי בעיות הנותנות 50% אחוז נכות כל אחת - תחושבנה כ- 75% משוקלל ולא 100%. לעומת זאת, אם הבעיות הן באברים זוגיים (שתי ידיים, שתי רגליים וכד') - אזי שיטת החישוב תהיה חיבור ולא שקלול.

אחוזי נכות ביטוח לאומי

תהליך הגשת הבקשה לאחוזי נכות עלול להיות ארוך ומייגע, וכולל שלבים רבים, אותם אני מסייעים ללקוחותינו לצלוח באופן חלק. לאחר הגשת כל הטפסים הדרושים, מזומן התובע לוועדה רפואית שבוחנת את מצבו, וקובעת עבורו אחוזי נכות. במידה שדרגת הנכות הרפואית שנקבעה נמוכה מ-90%, ניתן לפנות לוועדה מדרג שני.

אנו שמחים לעמוד לצד לקוחותינו וללוותם בשלבי הפניה לביטוח לאומי, הבניית התיק הרפואי וחוות הדעת הרפואית, ועד למימוש הזכויות הרפואיות.פגישה ראשונית חינם
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך
לחץ לקבלת השיחה


 


מחשבונים להערכת זכאות לבדיקת זכאויות נוספות
   
המרכז למימוש זכויות רפואיות
מימוש זכויות רפואיות | זכויות | דרושים | צור קשר | מפת האתר | פגיעה בעבודה | זכויות עובדים | פטור ממס הכנסה | תביעות ביטוח לאומי
| נכות כללית | קצבת נכות | קצבת ילד נכה | אחוזי נכות | אובדן כושר עבודה | טופס 250
זכויות נכים | ועדה רפואית | זכויות חולי סרטן | bituach leumi | לבנת פורן הבלוג הרשמי
     

© 2015, המרכז למימוש זכויות רפואיות . כל הזכויות שמורות

*השירות אינו משפטי.
המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ או המלצה מכל סוג שהוא


 
המרכז למימוש זכויות רפואיות located at מגדלי עזריאלי, דרך מנחם בגין 132 , תל אביב, . Reviewed by 127 מצביעים rated: 5 / 5