חלית נפצעת זכותך לקבל את הכסף שמגיע לך
 
 

אחוז נכות

 
פגישת ייעוץ חינם
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך
לחץ לקבלת השיחה
לקוחות מספרים:

ב.ל (פטור ממס הכנסה)
 

קיבלתי פטור מלא ממס הכנסה לכל החיים! משמעות הדבר היא עוד 4,000 שקל לנטו שלי כל חודש!

בגיל 25 התחלתי לסבול מכאבי בטן קשים, דם בצואה ותחושות בחילה. ביצעתי קולונוסקופיה בה אובחנתי כחולה במחלת קרוהן במעי הדק. למרות הטיפול האינטנסיבי, מצבי הלך והחמיר עד שבגיל 32 נאלצתי לעבור כריתה חלקית של המעי. מצבי השתפר לתקופה זמנית, אך בהמשך היו התלקחויות חוזרות של המחלה. פיתחתי אנמיה קשה, כאבי מפרקים מפושטים והחלה ירידה בצפיפות העצם. לאור גילי הצעיר ומצבי המתדרדר, חשתי בירידה משמעותית במצב הרוח, חרדה מפני העתיד ואף התחלתי ליטול כדורים נגד דיכאון.למרות מגבלותיי, התעקשתי להמשיך ולעבוד במשרה מלאה ועם השנים התקדמתי לתפקידים בכירים. מלבד משפחתי וחבריי הקרובים, אף אחד לא ידע על מחלתי.בהמלצת הגסטרואנטרולוג שלי (הרופא המטפל במחלת קרוהן) הגשתי תביעה לפטור ממס הכנסה. לאחר שהופעתי בני מספר וועדות רפואיות, נקבעה לי אמנם נכות רפואית גבוהה מאוד (87.92%), אך שאינה מקנה פטור (רק מ- 90% ומעלה...)! לא רציתי לוותר, אך לא ידעתי מה לעשות. איך אצליח לשכנע את הועדה בדבר זכויותיי??? כיצד לנמק ומה עליי עוד להגיש מלבד המכתב מהרופא שלי שכבר הצגתי לוועדה..הרופא שלי הציע שאפנה למרכז למימוש זכויות רפואיות. כבר שנכנסתי לייעוץ הרגשתי שיש לי אוזן קשבת. תמר, מנהלת הלקוחות שלי, התייחסה ברגישות גם לבעיותיי הרפואיות וגם למצבי הנפשי השביר.רופאיי המרכז, שבקיאים לא רק ברפואה אלא גם בנושא קביעת אחוזי נכות, שלחו אותי למספר בדיקות נוספות וציידו אותי בחומר רפואי נוסף על מה שהגשתי לבד. לאחר שעמדתי בפני הועדה הנוספת נקבעה נכותי ל-92% לצמיתות- מעתה אני פטורה מתשלום מס הכנסה לכל חיי! מלאת התרגשות חזרתי למרכז עם זר פרחים ענק לתמר ולכל הצוות. תאמינו לי – זה מגיע להם! איזה מזל שהרופא שלי שלח אותי אליהם.
ב.ל (פטור ממס הכנסה)
ג.י (מחלת מקצוע)
 

"היום אני רגוע יותר ואינני חרד עוד למצבי הכלכלי בעתיד".

עבדתי שנים רבות כקבלן בניין והייתי חשוף במשך שעות רבות לשמש. לפני מספר שנים שמתי לב לכתם בעין שמאל. פניתי לבדיקה בקופת החולים, ולצערי הרב נאמר לי שמדובר בנגע סרטני (SCC). הרופאים המליצו לי לצמצם עד כמה שאפשר את חשיפתי לשמש, מכוון שסברו כי היא הגורם לנגע.עבורי המכה הייתה כפולה ומכופלת. לא רק שאבחנו לי סרטן, אלא שעליי להפסיק את עבודתי, שכן היא כרוכה בחשיפה רבה לשמש.פניתי לייעוץ במרכז למימוש זכויות רפואיות. בפגישת הייעוץ נפגשתי עם יועצת מקסימה, חייכנית וסבלנית שהסבירה לי כי יש מקום לפנות לביטוח לאומי ולהגיש תביעה ל"נפגעי עבודה מחלת מקצוע" שבה נוכיח את הקשר הסיבתי בין חשיפתי לשמש במהלך שנות עבודתי- לנגע הסרטני שהתגלה. בשלב הראשון ביטוח לאומי הערים קשיים רבים וכבר כמעט והתייאשתי, אבל מנהלת הלקוחות שלי לא הייתה מוכנה להרים ידיים. הידע והמקצועיות של צוות המרכז למימוש זכויות רפואיות התגברו על המכשולים, והצליחו להוכיח את הקשר הסיבתי בין החשיפה לשמש לבין עבודתי כקבלן בניין.בשלב השני, שלב קביעת אחוזי הנכות, רופא המרכז למימוש זכויות רפואיות הכין חוות דעת עם המלצה לאחוזי נכות ואת כל החומר הרפואי הרלוונטי. בזכות המרכז למימוש זכויות רפואיות קיבלתי קצבת נכות מעבודה ומאחר ואינני עובד כתוצאה מהמחלה, אהיה זכאי לתוספת של 50% לקצבה המשולמת. היום אני רגוע יותר ואינני חרד עוד למצבי הכלכלי בעתיד.
ג.י (מחלת מקצוע)


 
קביעת אחוז נכות בביטוח לאומי מקנה לך זכויות
כמעט כל בעיה רפואית מתורגמת לאחוזי נכות אשר מקנים זכויות. כל ליקוי מקנה אחוז נכות בהתאם לסוגו ועוצמתו.

 
כמעט כל בעיה רפואית מתורגמת לאחוזי נכות אשר מקנים זכויות. וועדה רפואית בוחנת את הבעיות הרפואיות הן באמצעות מסמכים רפואיים והן באמצעות בדיקה, וקובעת מהו אחוז נכות שאותו אתה זכאי לקבל.

כל ליקוי מקנה אחוז נכות בהתאם לרמת חומרתו, עוצמתו והטיפול הרפואי הניתן לו.

להלן מספר דוגמאות הלקוחות מספר הליקויים של המוסד לביטוח לאומי:

אחוז נכות בתחום האורטופדי נקבע בדרך כלל בהתאם להגבלה בתנועות. כך למשל, הגבלה קלה בתנועות עמוד שדרה מותני עשויה להקנות 10% אחוז נכות.

נכות בתחום נוירולוגי עשויה במקרים מסוימים להקנות עד 100% אחוז נכות.

בתחום הראייה, קטרקט מזכה ב-5% אחוז נכות ואילו חדות ראייה תלויה בחומרת הנזק והיכולת לשפר את הנזק באמצעות תיקון אופטי (משקפיים).

אחוז נכות בתחום האף-אוזן-גרון מתייחסת למשל לליקוי שמיעה, טיניטוס ועוד וגם היא משתנה בהתאם לחומרת הנזק.

בתחום הפה ולסת אובדן שיניים מקנה 40% אחוז נכות.

על מנת לאפשר לוועדה רפואית לקבוע אחוז נכות רפואית באופן מדויק ומלא, חשוב להציג את כל המסמכים המתעדים את הליקויים. הגשת מסמכים חלקיים עלולה לפגוע בזכויות, לכן אנו ממליצים בחום לקבל יעוץ מקצועי בתהליך זה.פגישת ייעוץ חינם
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך
לחץ לקבלת השיחה


 
דע את זכויותייך
רבים אינם מודעים לכך, אולם אדם שחלה או נפגע, והוכר כנכה בשיעור של מעל 90%, עשוי להיות זכאי לפטור מתשלום מס הכנסה.
 
הפרמטרים הנבחנים בבחינת הזכאות לפטור:

א. נכות של 100% מבעיה רפואית אחת, או 90% אחוז נכות ממספר בעיות רפואיות.

ב. כאשר מדובר ביותר מנכות אחת, מבצעים שקלול אחוז נכות. כלומר, מבצעים חישוב מצטבר של אחוז נכות באופן הבא: שתי בעיות הנותנות 50% אחוז נכות כל אחת - תחושבנה כ- 75% משוקללת ולא 100%. אם הבעיות הן באברים זוגיים (שתי ידיים, שתי רגליים וכו') – אזי שיטת החישוב תהיה חיבור ולא שיקלול.

ג.סה"כ צירוף הנכויות צריך לתת תוצאה של 100% אחוז נכות ומעלה.

תהליך הגשת הבקשה הנו לעיתים קרובות ארוך ומייגע, וכולל שלבים רבים. כאן נפרט ונפשט את התהליך לשלבים ההכרחיים שלו.

טפסים ואישורים נדרשים לצורך הגשת בקשה לפטור:

"בקשה לפטור ממס" – מס' טופס 1516. זהו הטופס הראשוני הנשלח למס הכנסה לצורך קבלת הפנייה לוועדה רפואית.

"אישור מסירת מידע" – מס' טופס 0169-ב'. זהו טופס ויתור סודיות רפואית כלפי המוסד לביטוח לאומי ואגף מס הכנסה.

"קביעת אחוזי נכות לצרכי מס הכנסה" - טופס 169/א'. בטופס זה יפורטו הפגימות והליקויים הרפואיים בגינם נתבעת הנכות.

לאחר קבלת הטפסים שולח פקיד השומה טופס הפנייה לוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי, לקביעת אחוז נכות, בצירוף שובר אגרה בסך 556 ש"ח עבור הוועדה הרפואית. את השובר יש לשלם ולשלוח לביטוח לאומי יחד עם התביעה, המסמכים הרפואיים, והטפסים הרלוונטיים מהסעיף הקודם. כמובן שיש לכלול בבקשה את טופס "ההפניה לוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי" שהתקבל מפקיד השומה ושובר התשלום המשולם.

הועדה הרפואית:

המוסד לביטוח לאומי מזמן את התובע לועדות רפואיות בהתאם לחומר הרפואי שהוגש לו. תהליך הועדות אורך בדר"כ חודשים רבים ובסיכומו של דבר שולח המוסד את החלטתו לתובע. במידה ונקבעה דרגת נכות רפואית 90% אחוז נכות ומעלה ינפיק פקיד השומה אישור "קביעת אחוז נכות לפי 9 (5) לפקודת מה הכנסה", מסמך זה מהווה אישור רשמי לפטור ממס.

ערר על החלטת וועדה רפואית

במידה ודרגת הנכות הרפואית שנקבעה הנה נמוכה מ- 90% אחוז נכות, ניתן לערר על החלטת הוועדה. את הערעור יש להגיש בתוך 45 יום מקיום הועדה. שימו לב כי לפקיד השומה יש סמכות לערר על החלטת וועדה רפואית. בדרך כלל פקיד השומה מערר במקרה שדרגת הנכות הרפואית שנקבעה גבוהה מ-90% אחוז נכות, אך יש מקרים נדירים שפקיד השומה מערער גם לטובת התובע כשהוא מקבל אחוז נכות הנמוך מ-90%.
 
 

עבור למכתבי תודה לבדיקת זכאויות נוספות
   
המרכז למימוש זכויות רפואיות
לבנת פורן | זכויותיי | דרושים | צור קשר מפת האתר | קצבת נכות | אחוזי נכות ביטוח לאומי | פגיעה בעבודה | זכויות עובדים | תביעות ביטוח לאומי
| זכויות רפואיות | פטור ממס הכנסה | נכות כללית | אובדן כושר עבודה | ועדה רפואית | bituach leumi | לבנת פורן הבלוג הרשמי
     

 
המרכז למימוש זכויות רפואיות located at מגדלי עזריאלי, דרך מנחם בגין 132 , תל אביב, . Reviewed by 127 מצביעים rated: 5 / 5