חלית נפצעת זכותך לקבל את הכסף שמגיע לך
 
 

אחוזי נכות

 
לשיחה מיידית עם נציג
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך
לחץ לקבלת השיחה
לקוחות מספרים:

ג.ל (מחלת מקצוע)
 
קיבלתי פיצוי חד פעמי בסך 150,000 ₪ וקצבה חודשית בגובה 9,500 ₪.
משנת 1976 ועד שנת 2009 עבדתי במפעל פטרוכימי. במהלך השנים נחשפתי לחומרים מאוד רעילים ביניהם חומצות, כלור וכספית. מזה שנים שמתי לב כי אני סובל מבעיות בתחום הזיכרון והריכוז ובעיות בתחום הנפשי כמו מחוסר סבלנות קיצוני, התקפי זעם ועצבנות. מעולם לא העליתי על דעתי כי ייתכן ויש קשר בין החשיפה לכספית לבין בעיות הזיכרון והעצבנות. עם השנים המצב הרפואי התדרדר, המפעל נסגר ומצאתי את עצמי מחוסר פרנסה וחולה. הרופא שטיפל בי המליץ לי לגשת ללבנת פורן- המרכז למימוש זכויות רפואיות ולבחון את האפשרות להגיש תביעה להכרה כנפגע עבודה עקב מחלת מקצוע. רופא המרכז קבע בחוות דעתו כי קיים קשר בין החשיפה המאסיבית לכספית לבין הפגיעה הקוגניטיבית והנפשית ממנה אני סובל. לאחר מספר חודשים קיבלתי הודעה מביטוח לאומי שהוכרתי כנפגע עבודה. וועדה רפואית קבעה לי נכות בשיעור 30% על פגיעה קוגניטיבית, ולפי המלצת המרכז למימוש כיוון שעקב מצבי הרפואי נאלצתי להפסיק לעבוד, אושרה לי תוספת מיוחדת כך שהנכות עומדת על 39%. המשמעות הכספית של ההחלטה זו היא שקיבלתי מביטוח לאומי סכום רטרואקטיבי בסך 150,000 ₪ וקצבה חודשית בסך 9,500 ₪ לה אהיה זכאי לכל ימי חיי.הידיעה על הקצבה החודשית שינתה את עולמי. היום אני יודע שיש לי ביטחון כלכלי ושאוכל להמשיך בחיי. אני מודה מעומק ליבי לצוות של לבנת פורן שבלעדיו הייתי אבוד
ג.ל (מחלת מקצוע)
ל.ק. בן 45, טכנאי מחשבים
 
היועץ אמר: ביחד ננצח
נצחנו!
כשהגעתי למרכז למימוש זכויות רפואיות הייתי כבר מיואש לגמרי מההתמודדות מול הוועדות הרפואיות, אני סובל מבעיות בכליות, יתר לחץ דם ודלקת מפרקים. למרות זאת- הוועדות כל הזמן דחו אותי. למזלי- אשתי ראתה מודעה של המרכז למימוש זכויות רפואיות ולקחה אותי לשם.הרכז המקצועי של המרכז אמר לי: "ביחד ננצח"- והיום אני מאושר לספר שאכן ניצחנו. קיבלתי פטור לצמיתות ממס הכנסה, אבל יותר מזה- גיליתי חבורה נפלאה של אנשים שעושים הכל על מנת לעזור לאנשים לקבל את מה שמגיע להם כחוק. אני מאחל לכל אחד שיהיה מישהו שיסייע לו בשעת הצורך, כמו הסיוע שאני קיבלתי במרכז.
ל.ק. בן 45, טכנאי מחשבים


 

קביעת אחוזי נכות בביטוח לאומי מקנה לך זכויות כספיות. כמעט כל בעיה רפואית קיימת עשויה להיות מתורגמת לאחוזי נכות, אך דרוש ידע וטיפול נכון בתביעה על מנת לקבל את אחוזי הנכות המשקפים את המצב הרפואי, אשר יזכו בהטבות וקצבאות.


בגין כמעט כל בעיה רפואית ניתן לקבל אחוזי נכות אשר עשויים להקנות זכויות בביטוח הלאומי. אחוזי הנכות נקבעים על ידי וועדה רפואית, הבוחנת את הבעיות הרפואיות על די עיון במסמכים רפואיים, בחוות דעת רפואיות ובדיקה רפואית. על סמך אלה,קובעת הוועדה מהו אחוז נכות שאותו התובע זכאי לקבל.

כל ליקוי מקנה אחוז נכות בהתאם לרמת חומרתו, עוצמתו והטיפול הרפואי הניתן לו. להלן מספר דוגמאות הלקוחות מספר הליקויים של המוסד לביטוח לאומי:

· אחוזי נכות בתחום האורתופדי נקבעים בדרך כלל בהתאם להגבלה בתנועות. כך למשל, הגבלה קלה בתנועות עמוד שדרה מותני עשויה להקנות 10% נכות.

· אחוזי נכות לסכרת נקבעים על פי אופן הטיפול והופעת סיבוכים. כך למשל, סכרת שגרמה לפגיעה בראייה תקנה 65% נכות.

· אחוזי נכות למחלות קרדיאליות יקבעו על פי סוג המחלה ולרוב על פי סיבולת המאמץ של החולה, כך למשל, לחולה לאחר התקף הסובל מתעוקת חזה במאמץ קל יקבעו 50% נכות.

· אחוזי הנכות בתחום הראייה, יקבעו עפ"י סוג הליקוי, חומרתו והיכולת לשפרו אותו באמצעות תיקון אופטי (משקפיים).

· אחוזי נכות בתחום האף-אוזן-גרון יקבעו בין היתר בגין ליקוי שמיעה, טיניטוס, צרידות ועוד.

בנושא אחוזי נכות ביטוח לאומי מקפיד לחומרה על הפרטים הקטנים. על מנת לאפשר לוועדה רפואית לקבוע אחוזי נכות רפואית באופן מדויק ומלא, חשוב להציג את כל המסמכים והבדיקות הרלוונטיים לגבי כל ליקוי. הגשת מסמכים חלקיים עלולה לפגוע בזכויות, ולכן אנו ממליצים בחום לקבל יעוץ מקצועי בתהליך זה.

דע את זכויותייך

אחוזי נכות גבוהים עשויים לזכות את התובע בזכויות נוספות מעבר לקצבאות. למשל, אדם שחלה או נפגע, והוכר כנכה בשיעור של מעל 90%, עשוי להיות זכאי לפטור מתשלום מס הכנסה.

הפרמטרים הנבחנים בבחינת הזכאות לפטור הם:

· נכות של 100% מבעיה רפואית אחת, או 90%אחוז נכות ממספר בעיות רפואיות.

· כאשר מדובר ביותר מנכות אחת, מבוצע שקלול אחוזי נכות. האחוז המצטבר שלאחוזי הנכות מחושב באופן הבא: שתי בעיות הנותנות 50% אחוז נכות כל אחת - תחושבנה כ- 75% משוקלל ולא 100%. לעומת זאת, אם הבעיות הן באברים זוגיים (שתי ידיים, שתי רגליים וכד') - אזי שיטת החישוב תהיה חיבור ולא שקלול.

תהליך הגשת הבקשה לאחוזי נכות עלול להיות ארוך ומייגע, וכולל שלבים רבים, אותם אני מסייעים ללקוחותינו לצלוח באופן חלק. לאחר הגשת כל הטפסים הדרושים, מזומן התובע לוועדה רפואית שבוחנת את מצבו, וקובעת עבורו אחוזי נכות. במידה שדרגת הנכות הרפואית שנקבעה נמוכה מ-90%, ניתן לפנות לוועדה מדרג שני.

אנו שמחים לעמוד לצד לקוחותינו וללוותם בשלבי הפניה לביטוח לאומי, הבניית התיק הרפואי וחוות הדעת הרפואית, ועד למימוש הזכויות הרפואיות.פגישה ראשונית חינם
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך
לחץ לקבלת השיחה


 


עבור למכתבי תודה לבדיקת זכאויות נוספות
   
המרכז למימוש זכויות רפואיות
לבנת פורן | זכויות | דרושים | צור קשר | מפת האתר | קצבת נכות | אחוזי נכות | פגיעה בעבודה | זכויות עובדים | פטור ממס הכנסה | תביעות ביטוח לאומי
| נכות כללית | אובדן כושר עבודה | זכויות נכים | ועדה רפואית | זכויות חולי סרטן | bituach leumi | לבנת פורן הבלוג הרשמי
     

© 2014, המרכז למימוש זכויות רפואיות . כל הזכויות שמורות

*השירות אינו משפטי.
המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ או המלצה מכל סוג שהוא


 
המרכז למימוש זכויות רפואיות located at מגדלי עזריאלי, דרך מנחם בגין 132 , תל אביב, . Reviewed by 127 מצביעים rated: 5 / 5