חזרה למעלה

טוב יותר? רע יותר? משהו אחר

(פורסם: מגזין לדיירי מגדלי עזריאלי, ספטמבר 2017)

התחלות חדשות טומנות בחובן הבטחות ועניין, אבל לא פעם גם מתח וחשש משינוי.עם כניסתה של שנת תשע"ח משתפים אותנו מספר מנהלים במגדלים על משמעויותיהן של התחלות חדשות בחייהם האישיים, העסקיים והלאומיים.מתחילים להמשיך

"כשיוצאים מאזורי הנוחות שלנו, זה מכריח אותנו להיות יותר טובים"

דנה ויתקון, מנכ"לית חברת לבנת פורן, קומה 14 במגדל העגול

"השנה חוויתי התחלות רבות מאוד", אומרת דנה ויתקון, מנכ"לית

חברת לבנת פורן, הממוקמת בקומה ה 14- במגדל העגול. "בינואר מוניתי למנכ"לית לאחר חמש שנות עבודה בחברה, ביניהן שנה וחצי כמשנה למנכ"ל. עד אז לבנת פורן עצמה ניהלה את החברה ובינואר, למעשה, מסרה לי את שרביט הניהול הכללי והפכה ליו"ר החברה. למרות שבמהלך הקריירה שלי שימשתי בתפקידים ניהוליים, מדובר בהישג גדול מאוד, שמביא איתו מורכבויות, אתגרים והמון גיוון ועניין.

"חברת לבנת פורן היא חברה מקצועית מאוד, ומכאן, תפקיד המנכ"ל מורכב ושונה מאוד מבכל מקום אחר. הגיוון הענפי והעסקי גדול מאוד ונדרשת חדות ומקצועיות גבוהה כדי לחלוש ולשלוט בכל הפרמטרים מקרוב. כשאתה משנה למנכ"ל, יש מי שחולק איתך את האחריות. וכשאתה עולה לשלב הניהול הגבוה בחברה, יש בזה משהו מרענן. אחרי 20 שנה בתחום לגלות שיש עוד דילמות שלא עסקת בהן, זאת התחדשות. יש גם משהו חדש מבחינתי בללמוד להיות לבד. יש לי, אומנם, קבוצת יועצים ועמיתים מצוינת והנהלה מסודרת, אבל בסופו של יום, כשצריך לקבל החלטות, תפקיד המנכ"ל הוא בודד, בעיקר כמנכ"לית חדשה. "כבן אדם אני מאוד אוהבת את החדש. את ההתחדשות. באף תפקיד ניהולי לא דרכתי במקום יותר משלוש שנים. כשיוצאים מאזורי הנוחות שלנו, זה מכריח אותנו להיות יותר טובים. בתחומי הניהול – מה שעשית אתמול לא מספיק למחר. צריך כל הזמן להתעדכן, להבין טוב יותר את השינויים במשק, את התחום העסקי ואת ההנהגה של העובדים. אלה תחומים דינאמיים שמחייבים אותך להתפתח בממשק ישיר אליהם. "התחדשות מבחינתי היא היכולת והמסוגלות לעסוק בחדשנות, להיות פתוחה וקשובה לשינויים. בתחום שבו החברה עוסקת יש לא מעט שינויים, והחברה מתאימה את עצמה לרגולציה, לשיטות הניהול, לשיפור השירות. בכל תחום אנחנו בוחנים את עצמנו באופן קבוע אם אנחנו בדרך הנכונה ובמקום הנכון. אנחנו לא חוששים משינויים".

דנה ויתקון - מנכ"לית חברת לבנת פורן

מ 120- קילו ל 42- ק"מ

"השנה גם רצתי מרתון בפעם הראשונה – בווינה", ממשיכה ויתקון. "לפני שנתיים שקלתי 120 קילו ובאפריל האחרון רצתי 42 ק"מ. חשוב לי שתהיה לי אג'נדה פרטית שתשתלב עם הקריירה. כשאני רצה בחמש בבוקר בפארק, מבחינתי, אני ממלאה את תפקיד המנכ"ל בצורה הטובה ביותר. מי שרץ מרתון זה בן אדם שיש לו סבלנות לתהליכים. שיודע להיות נחוש ולנהל את הזמנים. לקח לי זמן להגיד לעצמי שאני רוצה לעשות מרתון, אבל ברגע שהחלטתי, הצלחתי,ואני מאוד מאוד גאה, בעיקר כשאני בת 42 ואמא לארבעה ילדים".

איך רזית ככה?

"עשיתי ניתוח שרוול והניתוח נתן לי אפשרות לעשות ריסטארט של שמונה חודשים להרגלים הפחות טובים שלי והזדמנות ממשית לשנות את החיים. סיימתי להיות אדם שמן. זה תמיד יהיה חלק ממני, אבל שזה לא משהו שיש לי דיאלוג פתוח איתו. ברור לי מה אני לא רוצה להיות. יש דברים טובים שמסתיימים וטוב שכך. "ההתחדשות הבאה שלי היא לימודים. באוקטובר השנה אני מתחילה ללמוד מינהל עסקים במסלול מנהלים. במשך השנים השתתפתי בקורסים רבים והצלחתי לצבור את הידע והניסיון דרך הפרקטיקה, אבל האקדמיה לא ממש דיברה אלי. כיום, למרות שאני משמשת כבר כמנכ"לית של חברה, דווקא מהמקום הזה אני רוצה לחזור לאקדמיה, לצבור ידע נוסף ולעבור את החוויה. באופן כללי, אני אדם שחי סביב מטרות וכשהגשמתי חלום או מטרה,תמיד אתחיל מטרה אחרת. "לראש השנה אני מאחלת לכולם שנה מלאה בהישגים עסקיים ואישיים, וכמוכן, שנה של בריאות. אם נהיה בריאים, את כל השאר אפשר להשיג בעבודה קשה", מסכמת ויתקון.

כמה מילים על חברת לבנת פורן חברת לבנת פורן, חברת מימוש הזכויות הגדולה בארץ, עוסקת במימוש זכויות רפואיות של אזרחי המדינה בתחומים שוניםהחברה מסייעת ללקוחותיה לטפל בזכויותיהם, ולקדם את הזכויות באופן ישיר מול הגופים הממשלתיים והפרטיים. החברה קיימת כבר 14 שנה, מתוכן כשבע שנים בעזריאלי, בקומה ה 14- ובשנה האחרונה התרחבה אף לקומה ה 23- במגדל העגול. החברה מעסיקה כ 170- עובדים, כש 90%- מהם נשים, כחלק מהאג'נדה הניהולית שלה.

 

הלב בלוגו של לבנת פורן