חזרה למעלה

מנהלות את העולם: המנכ"ליות סוגרות חשבון

(פורסם: אתר "mako"  מאת דורין רוטנשטרייך רובין  בתאריך 07/03/17)

לרגל יום האישה הבינלאומי ביקשנו משורה של מנכ"ליות בכירות להיזכר בדעות קדומות בהן נתקלו בדרך אל הטופ ("הצד המתמטי אצל נשים חלש"), לאוורר הערות מעצבנות שקיבלו ("עדיף שאני אנהג"), לציין מה חייב להשתנות בשוק העבודה הנוכחי ("נשים הופכות לאמהות, זה חלק מהחיים") ולתת טיפים לעובדות צעירות ("אל תנסי לעשות את מה שמצפים ממך")

דנה ויתקון, 41, לבנת פורן – זכויות רפואיות
מנכ"לית, 5 שנים בחברה

דעות קדומות שנתקלתי בהן:אומרים שנשים הן "מנהלות אמוציונליות", שהרגש הוא הקו המוביל אותן בניהול. ראיתי נשים רבות שהרגש הוא החוזקה שלהן, מה שמאפשר להן לאזן בין ראיה מערכתית, יחסי אנוש והבנת תהליכים. אני חושבת ששילוב ואיזון נכון בין כל הדברים עושה אותנו מנהלות מדהימות.דנה ויתקון

המחמאה הכי גדולה שקיבלתי:כשעובד אומר לי שאני השראה עבורו, מבחינת שילוב נכון בין הדברים, או עובדים שאומרים שהם שואפים להחליף אותי בתפקיד. זו הוכחה לכך שהעובדים אינם "אורחים לרגע", אלא שותפים לדרך.

ההערה הכי מעצבנת שקיבלתי: "יפה שכאישה הצלחת להגיע למשרת מנכ"ל, זה לא מובן מאליו". זה רק אומר שיש עוד הרבה עבודה.

ויתורים שנאלצתי לעשות: אני לא מאמינה בוויתורים ודוגלת באיזון בין ההתפתחות המקצועית למשפחה ולחיים האישיים. אני בוחרת למשל לצאת לריצה ב-4:30 בבוקר, כי אני מעדיפה להקריב שעות שינה כדי להיות בכושר, ולא לוותר על חלק מהזמן עם הילדים. בסופו של דבר זה עניין של סדר עדיפויות ומוכנות לצאת מאזור הנוחות.

הדבר הכי חשוב שצריך להשתנות בשוק: פערי השכר. ברור שנשים הן לא פחות יעילות חכמות ובעלות יכולות, ועדיין לעיתים הן מוערכות פחות.

אצלי בסביבה: 95% מבין 160 עובדות ועובדי חברת לבנת פורן הן נשים, ושדרת הניהול כוללת גם היא רוב נשי. יש כאן נשים מצוינות שזוכות להזדמנויות ולהכרה בהישגיהן, וזה דבר שעומד לנגד עינינו בקבלת החלטות.

יש אחוות נשים בשוק העבודה? כן, מעבר לכך שהיא קיימת ומורגשת בחברה עצמה, אנחנו מקפידים להזמין שירותים באירועים ובשגרה מנשים יזמיות בעלות עסקים קטנים, כדי לתמוך בהן.

טיפ לעובדת שעושה צעדים ראשונים: חיי את חייך ללא גבולות מגדריים וצרי לעצמך את המציאות שלך.

הלב בלוגו של לבנת פורן