חזרה למעלה

מהו ערעור/ תביעה לדרג שני?

בקשות לקביעת אחוזי נכות/תביעות במוסד לביטוח לאומי  מוגשות על פי רוב בשני דרגים : דרג ראשון– תביעה ראשונה בנושא מסוים ודרג שני ערעור על ההחלטה שהתקבלה בדרג הראשון.

הדרג השני הינו דרג גבוה יותר מהדרג הקודם הדן בערר המוגש כנגד החלטת הוועדה.

הזכות להגשת הערר מוגבלת בזמן. בדרך כלל  יש להגיש את הבקשה לערעור תוך 60 יום מקבלת ההחלטה הראשונית.

במסגרת התביעה לדרג שני, יש להבין מהן הסיבות לדחייה וללמוד את נימוקי הוועדה בדרג הראשון.

לאחר שנמצאו סעיפים בהם לדעת התובע לא נקבעה לו נכות רפואית התואמת את מצבו האמיתי יש להגיש מסמכים רפואיים שיכולים לחזק את הטענה בדבר אי קביעת אחוזי נכות התואמים את המצב לאישורו.
בהגשת תביעות לדרג שני לחוות הדעת הרפואית יש משמעות רבה כאשר בדרך כלל הרופא החתום על חוות הדעת מפרט את הסיבות בגינן יש אי הסכמה להחלטת הוועדה מדרג ראשון. חוות דעת מדויקת יכולה במקרים רבים להביא למהפך בהחלטת הביטוח הלאומי מאי זכאות לזכאות.

אישה מחזיקה עט וכותבת על דף

שימו לב –

בביטוח לאומי קיימים הליכים נוספים המאפשרים העלאת הקצבה כמו לדוגמא הליך שנקרא החמרת מצב שמשמעותו דיון מחדש בתביעה לאור החמרה במצבו של הנכה.

אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי.כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נבחן אם אנו יכולים לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!

הלב בלוגו של לבנת פורן