חזרה למעלה

אובדן כושר עבודה

כשכל אחד מאתנו חושב על המונח "אובדן כושר עבודה", עצם המחשבה מדאיגה אותנו. מצב זה אינו תלוי באדם עצמו או בגיל ולמעשה עלול "לתפוס" כל אחד מאתנו. מסיבה זו בדיוק כדאי  שנדע מה הדבר אומר ומהן הזכויות שעשויות להגיע למי שנמצא במצב זה.

אנשי עבודה לוחצים ידיים

אובדן כושר עבודה הוא מצב שבו, עקב תאונה או מחלה, אדם איבד את יכולתו להשתכר או שקטן כושר ההשתכרות שלו בהיקף מסוים, לדוגמא אדם שיכול לעסוק בעבודתו רק שעות בודדות ולא בהיקף של משרה מלאה.
הנה כמה דוגמאות: אדם שעבד בעבודה פיזית ועקב מגבלה אינו מסוגל להמשיך בעבודה, אדם שעבד כמנהל אך עקב מצב של מתח נפשי רב אינו מסוגל לנהל את עובדיו, אדם המרותק למיטתו עקב מחלה איבד את כושרו לעבוד, אדם שאיבד את יכולת השימוש בידיו עקב תאונה,  ועוד מצבים רבים של הגבלה ביכולת התפקוד.

אובדן כושר עבודה עשוי להקנות למי שאיבד את יכולתו להתפרנס זכויות שונות, למשל: קצבת נכות כללית מביטוח לאומי, קצבת שירותים מיוחדים למי שמחלתו מגבילה אותו בתפקוד יומיומי (לבוש, רחצה, אכילה וכד'), פנסיית נכות מקרן הפנסיה, קצבת אובדן כושר עבודה בחברת הביטוח ופטור ממס הכנסה למי שדרגת נכותו מעל 90%.

אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי. כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נבחן אם אנו יכולים לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!

הלב בלוגו של לבנת פורן