חזרה למעלה

מחלת מקצוע

מחלת מקצוע היא מחלה שנגרמה עקב העבודה ומאופיינת בכך שהתנאים במקום העבודה סייעו באופן משמעותי להופעתה. חלק מהמחלות המוכרות כפגיעה בעבודה מופיעות ברשימה בתקנות הביטוח הלאומי (כגון: ירידה בשמיעה עקב חשיפה לרעש, סרטן העור עקב חשיפה לשמש, צרידות כרונית למורים, חשיפה לחומרים כימיים או רעילים ועוד). ישנן מחלות שאינן מופיעות ברשימה של ביטוח לאומי אך יכולות גם הן להיות מוכרות כמחלות מקצוע כמו למשל: פרקינסון למי שנחשף לחומרים כימיים שונים, סוגי סרטן שונים בהתאם לחומרים להם נחשף, מצב נפשי עקב אירוע חריג בעבודה, התקף לב עקב מאמץ יוצא דופן או אירוע אחר.

במקרים בהם רוצים להגיש תביעה לביטוח לאומי בגין מחלת מקצוע נדרש להוכיח קשר סיבתי רפואי בין העבודה לבין המחלה. כלומר, יש לבדוק האם קיימות הוכחות מחקריות בספרות המקצועית המעידות על כך שחשיפה לחומר מסוים או לסביבת עבודה מסוימת גרמו להופעת המחלה.

באם יש שאלה בדבר הקשר הסיבתי הרפואי בין מחלה מסוימת לבין סביבת העבודה או חשיפה לחומרים שונים – רצוי להיוועץ ברופא המכיר היטב את נושא מחלות המקצוע.

טכנאי חשמל עם סרבל כתום מתקן חוטים

אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי. כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נבחן אם אנו יכולים לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!

הלב בלוגו של לבנת פורן