צור קשר 2468*
נגישות
חזרה למעלה

גמלת סיעוד בביטוח לאומי – מידע כללי

גמלת סיעוד מיועדת לאנשים שהגיעו לגיל פרישה, מתגוררים בביתם וזקוקים לסיוע של אדם אחר בביצוע פעולות בסיסיות, הזכאות לגמלת סיעוד מותנית בהכנסות הקשיש.

רמת התפקוד, נקבעת במסגרת בדיקה המתבצעת ע"י אחות סיעודית מטעם הביטוח הלאומי בבית הקשיש. בבדיקה זו, אשר נקראת "מבחן התלות", יתבקש הקשיש להדגים ביצוע פעולות יומיומיות כגון" הלבשה, רחצה, אכילה, שמירה על היגיינה, נפילות ועוד.

חשוב לציין כי במקרים מסוימים, למשל קשישים שגילם מעל 90 רשאים לבקש כי הערכת התלות תתבצע על ידי רופא גריאטר בקופת החולים.

קשישים רבים חווים את הבדיקה כמשפילה במיוחד במהלכה הם ישאלו שאלות אישיות לגבי יכולתם להתרחץ, להתלבש ולשלוט על צרכיהם.

בהתאם להערכת התלות תיקבע דרגת התפקוד של החולה  ע"פ הרמות הבאות:

  • רמה 1 – תלוי במידה רבה בזולת
  • רמה 2 – תלוי במידה רבה מאוד בזולת
  • רמה 3 – תלוי לחלוטין בעזרת הזולת.

אדם זקן מחויך ומאושר

גמלת סיעוד מתבטאת בשירותים שונים אותם יכול הקשיש לבחור מתוך סל השירותים הקיים:

ביקור הקשיש במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. בתנאים מסוימים יוכל הקשיש לבקש להמיר את השירותים בגמלה. סכום גמלת הסיעוד המקסימלי יכול להגיע עד 3,576 ש"ח.

שימו לב – מי שמעסיק מטפל צמוד ("עובד זר" או עובד ישראלי) יכול בתנאים מסוימים לבחור לקבל את גמלת הסיעוד בכסף או לקבל באופן משולב גמלה בכסף וגם שירותי סיעוד אחרים (מתוך סל השירותים). את הבקשה יש להגיש לביטוח לאומי לאחר החלטת המוסד על רמת התלות ושיעור הזכאות.

אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי. כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נבחן אם אנו יכולים לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!