חזרה למעלה

מימוש זכויות רפואיות – שאלות ותשובות

למה כדאי לי לממש זכויות רפואיות בחברת לבנת פורן ?

אז נסביר. אנשים רבים שסובלים מבעיה רפואית כלשהי כתוצאה מתאונה או מחלה, מתקשים לממש את הזכויות הרפואיות המגיעות להם על פי חוק,  ועלולים להפסיד כסף רב שמגיע להם. ההפסד הזה יכול להיגרם גם לך – אם בגלל חוסר מודעות לזכויות שמגיעות לך, אם בשל חוסר היכולת להתמודד מול הבירוקרטיה של המוסדות השונים, ואם כתוצאה מחוסר ידע כיצד ראוי לפעול כדי להצליח בתהליך מימוש זכויות רפואיות.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה – כדי למנוע ממך להפסיד. מימוש זכויות רפואיות באמצעות חברת לבנת פורן יבטיח לך תהליך מקצועי ומדויק, שיחסוך ממך התרוצצויות בין רופאים, איסוף חומר רפואי, מילוי טפסים, שליחת מכתבים והתמודדות מתישה מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי, חברות ביטוח, מס הכנסה וקרנות פנסיה. את כל אלה יעשה למענך צוות לבנת פורן שכולל כ-160 עובדים וכ-30 רופאים, מתמחים ואחיות שזוהי עבודתם, ושניסיונם כולל זיכרון ארגוני של מימוש זכויות רפואיות עבור מאות אלפי לקוחות ומקרים. אנחנו נרכז עבורך את כל הפעילות למימוש זכויות במישור הרפואי, הבירוקרטי והרגשי, ונוביל אותך עד לסיום התהליך בצורה המוצלחת ביותר ותוך תמיכה אישית לאורך כל הדרך.

 

באיזה נושאים יכולה לסייע לי חברת לבנת פורן ?

שאלה טובה, והתשובה היא: בכל נושא שקשור בתחום מימוש זכויות רפואיות:

 

אני מתמודד עם מחלה או פציעה שבגללה נפגעה היכולת שלי לעבוד. איך בדיוק אתחיל בתהליך מימוש זכויות רפואיות ?

ראשית, החלמה מהירה, ועכשיו לתכלס –  הצעד הראשון שאתה צריך לעשות הוא  להתקשר לחברת לבנת פורן 03-5430302 ולקבוע פגישה במשרדינו עם נציג למימוש זכויות רפואיות. בפגישת ההיכרות הראשונית הזו שנעשית ללא עלות, ולאחר שנתרשם מהמקרה שלך, נספר לך על הניסיון המקצועי שלנו ונציג את הדרכים בהן נוכל לסייע לך במימוש הזכויות הרפואיות. מיד אחרי שנחתום בינינו הסכם,  נצא לדרך. נסייע לך לאסוף את התיעוד הרפואי הרלוונטי, ונעשה עבורך את החלק הכי מאתגר בתהליך – נבנה לך באמצעות רופאים מומחים תיק רפואי מלא,  העומד בקריטריונים של תקנות הביטוח הלאומי. את כל זה נעשה עבורך, על חשבוננו, באמצעות צוות רפואי המונה כ-30 רופאים בהתמחויות שונות, מתמחים ואחיות שיש להם זיכרון ארגוני של טיפול במאות אלפי לקוחות עם מחלות, פציעות ומקרים שונים. אם צריך, נכין חוות דעת רפואית (ללא עלות נוספת) המתייחסת לפי הצורך גם לנכות רפואית וגם לתפקודית. עם השלמת התיק, נדאג לשלוח את התביעה לגופים המתאימים, ונעקוב אחר גלגוליה במסלול הבירוקרטי עד לקבלת החלטה ומימוש מלוא הזכויות המגיעות לך.

 

לאיזה הטבות אהיה זכאי בסיום תהליך קבלת נכות כללית מביטוח לאומי?

זאת שאלה מעולה, כי לא כולם מודעים להטבות שמתלוות לקצבה. אז ככה, ברגע שנקבעה לך הזכאות לקצבת נכות כללית מביטוח לאומי, מעבר לקצבה החודשית שתועבר לחשבון הבנק שלך כל חודש ותעזור לך להתמודד עם מצבך הרפואי, יש לך אפשרות ליהנות ממגוון הטבות, פטורים והנחות מגופים שונים, כגון: רשות המיסים, בזק, חברת החשמל, תחבורה ציבורית לרבות רכבת ישראל, תשלומי ארנונה, קופות חולים, סיוע בתשלום שכר דירה או ברכישה של דירת קבע ועוד.

 

איך נקבע התשלום לחברת לבנת פורן בתביעה מול המוסד לביטוח לאומי ?

בקטע הזה אפשר להיות רגועים – הכול מוסדר בחוק. התשלום עבר שכר הטרחה של כל גוף שמסייע למימוש זכויות רפואיות (כמו חברת לבנת פורן) הוא על פי חוק של הביטוח הלאומי. החוק מסדיר גם את גובה התשלום וגם את אופן הסדרת התשלום ופריסת התשלומים. החוק הזה חוקק לטובת האזרח מתוך ההבנה שברוב המקרים נדרש סיוע במימוש זכויות מול הביטוח הלאומי. אם לא תהיה חקיקה ברורה בנושא, אזרחים עלולים "ליפול" כשייתנו את הטיפול בידיהם של גורמים לא מקצועיים, שעלולים להציע סיוע מבלי שהם באמת יכולים לספק אותו.

 

כמה עליי לשלם בתחילת התהליך?

ממש כלום. הרעיון הוא לעזור לך ולא להכביד עליך, לכן בלבנת פורן אנחנו לא גובים שום תשלום בתחילת התהליך. מה שנדרש ממך זה רק  לתאם פגישה ראשונית – ללא שום עלות וגם בלי התחייבות. בפגישה הזו, מומחי הזכויות שלנו  ישבו איתך, יקשיבו לסיפור שלך, ויבדקו אם הם יכולים לסייע לך ולתרום לך במסע למימוש הזכויות או לא. מובטח לך לצאת מהפגישה הזאת עם תשובה, ובלי עלות או התחייבות.

 

כמה זמן אורך התהליך?מימוש זכויות רפואיות - שאלות ותשובות

אנחנו לא יכולים לדעת אף פעם כמה זמן בדיוק יימשך התהליך. מה שכן, ברוב המקרים הממוצע הוא בין 6-3 חודשים. משך הזמן משתנה מאדם לאדם כי כל מקרה הוא אחר – יש מקרים מורכבים יותר שדורשים יותר עבודה ופרוצדורה, ויש שפחות.   הרבה פעמים הדברים תלויים גם בחומר הרפואי הזמין שיש בידך ובזמן איסוף של חומרים נדרשים. כולנו תלויים גם בזמני ההתכנסות של ועדות ביטוח לאומי הקשורים בפגרות או חופשות חגים.  מה שבטוח, הוא שהאינטרס שלנו הוא בדיוק כמו שלך – לסיים את התהליך כמה שיותר מהר, אבל כמובן לא על חשבון המיצוי המקסימלי של הזכויות שלך.

 

האם המידע שאני מוסר לנציגי החברה נשאר חסוי?

בהחלט, הדיסקרטיות מובטחת לך. חשוב לדעת שחברת לבנת פורן עומדת בתקנות אבטחת מידע המחמירות ביותר הקיימות בישראל. בהתאם לכך, כל המידע שיימסר לנו על ידך ועל ידי כל גורם שממנו נאסוף חומר בעניינך – הוא אישי וחסוי לחלוטין.  בסיום התהליך באפשרותך לבחור אם לקבל את החומר הרפואי לרשותך או לאשר לנו להעבירו לגריסה.

 

מה ההבדל בין הגשת תביעה בעצמי לבין מיצוי התהליך באמצעות לבנת פורן ?

ההבדל הוא גם בדרך וגם בתוצאות ולפעמים זה ממש הבדל גורלי שיכול להשפיע על עתידך. ההבדל הוא בין הידע והכוח שלך כאדם פרטי מן השורה לבין הזיכרון הארגוני שלנו, שכולל 17 שנים מול מאות אלפי לקוחות ומול כל המקרים הרפואיים השונים האפשריים.

הגשת תביעה באופן עצמאי עלולה להכניס אותך לתהליך מתיש ביותר, שיכול להסתיים בתוצאות מאכזבות. ולמה? כי כמו רוב האנשים, יש לך סיכוי די סביר להסתבך בכל ההליכים הבירוקרטיים המסורבלים, מבלי שתהיה לך המודעות לכל הפרטים הקטנים שיכולים לשנות את התמונה לחלוטין. מספיק שצירפת  לתביעה מסמך לא מתאים כדי לגרום לכך שהתביעה תידחה או תסתיים בתוצאות חלקיות בלבד. עם הליווי של לבנת פורן אין מצב לכאלה תקלות ואי הבנות. מימוש זכויות רפואיות באמצעות לבנת פורן הוא הדרך המקצועית והבטוחה ביותר להשגת התוצאות המיטביות. המומחים שלנו למימוש זכויות  רפואיות יודעים בדיוק איך לבנות את תיק התביעה, איזה מסמכים לצרף, איזה חומר רפואי משקף נכונה את מצבך ומקיים זכאות לקצבה ואיך להתמודד מול כל ההליכים הבירוקרטיים. בקיצור, כל מה שמוביל למיצוי מלוא הזכויות בכל תיק.

 

אובחנתי כחולה במחלה שאינה מאפשרת לעבוד את אותן שעות שעבדתי לפני המחלה. האם אוכל לקבל עזרה מחברת לבנת פורן?

כמובן. לבנת פורן הוקמה, פועלת וקיימת בדיוק כדי לעזור לאנשים במצב שלך. כבר עשינו זאת עבור אלפי לקוחות ב-17 השנים האחרונות. אם כתוצאה מהמחלה שאובחנה אצלך, אין לך אפשרות לעבוד באותו היקף משרה, וכתוצאה מזה כושר ההשתכרות שלך קטן – נסייע לך במסגרת מימוש זכויות רפואיות כתוצאה מאובדן כושר עבודה חלקי. במצב של אובדן כושר עבודה חלקי יש לך זכאות לפיצוי  – גם מהמוסד לביטוח לאומי על הירידה היחסית בשכרך, וגם מחברת ביטוח פרטית אם יש לך פוליסה שכוללת אובדן כושר עבודה. מומחי לבנת פורן ילוו אותך בתהליך מיצוי הזכויות המלאות מהגופים הרלוונטיים.

 

בעבר ניגשתי לוועדה רפואית אך לא נמצאתי זכאי לקצבה. האם אוכל לבקש ועדה חוזרת באמצעות לבנת פורן?

בהחלט. זה קורה הרבה פעמים ולפעמים המאמץ ממש שווה. אם אינך מרוצה מהחלטת הוועדה הרפואית, באפשרותך להגיש תוך 60 יום ערר על החלטתה. צוות לבנת פורן ישמח לסייע לך בתהליך.

 

נפצעתי בתאונת עבודה. מול מי אוכל להגיש את התביעה – האם אוכל באמצעות לבנת פורן להגיש תביעה לכל אותם גופים?

ראשית, החלמה מהירה. את התביעה יש באפשרותך להגיש לגופים שונים וביניהם המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח הפרטיות, מס הכנסה וקרנות הפנסיה. כמובן שתוכל להגיש את התביעה בסיוע של לבנת פורן, וגם רצוי מאוד שתעשה זאת דרכנו. אנשים שניסו לעשות זאת בכוחות עצמם, גילו מהר מאוד שהליך מימוש זכויות רפואיות מול המוסדות הללו ממש לא פשוט וקל. הוא כרוך בבירוקרטיה מורכבת ונדרש לו ידע רב וכן ניסיון בהתנהלות מול הגופים השונים. בלבנת פורן יש לנו ידע עצום וניסיון שצברנון במשך 17 שנים – הכל שמור בזיכרון הארגוני שלנו. נשמח לסייע לך בכל שלבי התהליך ונעשה כל שניתן כדי לסייע לך לממש את מלוא הזכויות המגיעות לך במלואן, לרבות כאלה שניתן לממש בעקבות קבלת קצבאות מביטוח לאומי, כגון הטבות במס הכנסה, הנחות בקופת חולים, ארנונה, חשמל, תחבורה ציבורית ועוד.

 

האם אוכל להגיש בקשה לתו נכה?

התשובה לשאלה הזאת תלויה כמובן במצב שלך. יש ביכולתך להגיש בקשה לתו נכה אם יש לך מחלה שמגבילה אותך בהליכה או שהליכה מרובה עלולה להחמיר את מצבך הרפואי או שמצבך מאלץ ריתוק לביתך. אם המצב שלך תואם אחד או יותר מהקריטריונים האלה, כמובן שאפשר וצריך להגיש בקשה לתו נכה, זה יכול רק לתרום לאיכות חייך ולאפשר לך להתמודד טוב יותר עם כמה שפחות הגבלות.

את הבקשה צריך להגיש למשרד הרישוי בצירוף תיעוד רפואי. כפי שמתואר באתר משרד הרישוי ישנה רשימת קריטריונים שונים, עם כל הליקויים המהווים בסיס לקביעת זכאות ולאישור הבקשה לתו נכה. כאן אנחנו נכנסים לתמונה, כי בלבנת פורן יש לנו את הידע והמקצועיות הרפואית שנדרשים כדי לבצע הצלבה מדויקת בין מצבך הרפואי לבין הקריטריונים האלה. בהתאם לכך נוכל לבנות לך את התיק הרפואי המוגש למשרד הרישוי, ושעליו הוא מסתמך בקביעת הזכאות שלך לתו חניה. בעזרת מנהלי הלקוח שלנו ותוך התייעצות עם רופאינו, אנו בונים תיק עם מסמכים ממוקדי מטרה, שמציגים תמונה ברורה וממוקדת לרופא הוועדה, ומאפשרים לו לבצע החלטה לאחר בחינת כל הליקויים הרלוונטיים לזכאותך לתו חניה לנכה.

 

אני מבוטח בביטוח פרטי, האם אוכל לתבוע את זכויותיי מול חברת הביטוח באמצעות לבנת פורן ?

כמובן. מימוש זכויות רפואיות באמצעות לבנת פורן נעשה מול מספר גופים. מנהלי הלקוח שלנו וצוות הרופאים ייסעו לתרגם את מצבך הרפואי לחוות דעת ועזרה בהגשת התביעה לחברת הביטוח, וידאגו למימוש כל הזכויות המגיעות לך מתוקף הפוליסה שלך.

 

אני נמצא במצב סיעודי , תוך כמה זמן אוכל לקבל סיוע?

אם כבר שאלת, ניתן לך תשובה מלאה ככל האפשר. ראשית, כדי לקבל סיוע סיעודי נדרש ממך לפנות אל ביטוח לאומי בבקשה לגמלת סיעוד. הזכאות לגמלה מתחילה 30 יום מה-1 בחודש שבו הוגשה התביעה. את הגמלה יש באפשרותך לממש בכסף או במוצרים/שירותי סיעוד, הכוללים שעות טיפול בבית, ביקור במרכז יום לקשיש, מוצרי ספיגה שירותי כביסה, משדר מצוקה ועוד. אם נדרשת לך עזרה מיידית בגלל מחלה או שבירת רגל וכיו"ב, ביכולתך להגיש בקשה לגמלה זמנית לסיוע קצר מועד. אם הבקשה תאושר, הזכאות היא מיידית ומקנה 9 שעות סיעוד שבועיות למשך 60 יום מהגעתך הביתה מבית החולים.

מה שכן,  מדובר בתהליך מסורבל ומייגע, הכולל מילוי טפסים, צירוף אישורים, הערכת תלות רפואית ועוד. לכן, לא כדאי לך לעשות אותו בעצמך, בוודאי לא כשהינך במצב סיעודי. הטוב ביותר עבורך הוא  להיעזר במומחי מימוש זכויות רפואיות מטעם לבנת פורן. עם הידע והניסיון שצברנו במשך 17 שנים בעשרות אלפי תביעות סיעוד, בטוח שנוכל לסייע לך לזרז את  התהליך ולסיימו במרב ההצלחה.

 

יש לי ילד נכה, האם אוכל לקבל סיוע של מימוש זכויות רפואיות עבור בני?

כמובן. צוות המומחים של לבנת פורן מלווה לאורך השנים הורים רבים בנושא מימוש זכויות רפואיות לילדיהם הנכים. הסיוע שלנו כולל ליווי בתהליך מימוש הזכויות וההטבות המגיעות להורים לילד נכה – הגשת בקשה לגמלת ילד נכה מהמוסד לביטוח לאומי, הגשת בקשה לגמלת ניידות במידה והליקוי של ילדך מגביל את ניידותו, וכן מימוש זכויות נוספות כמו הסעה לבי"ס, הטבות מס והטבות ימי חופשה להורה בעבודה, הנחה בארנונה ועוד. ביטוח לאומי מעניק גמלה עבור ילד נכה שעומד בקריטריונים מסוימים, כדי לסייע להורים בהוצאות הטיפול המיוחדות הנדרשות לו. הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי בוחנת את סוג הליקויים ומידת התלות של הילד בזולת עפ"י גילו בהתאם לקריטריונים. ועדות רפואיות לגמלת ניידות מתקיימות במשרד הבריאות. אל חשש, אנחנו נדאג להסביר וללוות.

 

אז כמו שאנחנו תמיד אומרים: חלית? נפצעת? הכתובת הטובה ביותר למימוש זכויות רפואיות היא לבנת פורן. נשמח לתאם עימך מועד לפגישה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות, בה נציג את כל הדרכים בהן נוכל לסייע לך לממש את מלוא הזכויות הרפואיות המגיעות לך.

ליצירת קשר לתיאום פגישה וקבלת פרטים 03-5430302

 

הלב בלוגו של לבנת פורן