צור קשר 2468*
נגישות
חזרה למעלה

חוות דעת רפואית – מידע כללי

פציעה או מחלה מציבה בפנינו דילמה – מהי הדרך הטובה ביותר לממש את זכויותינו הרפואיות בביטוח הלאומי ובגופים השונים? כאשר תיבחן זכאותנו, יקבעו אחוזי נכות, שהם הבסיס לקבלת הזכויות. כיצד נוכל לקבוע מהם אחוזי הנכות שלנו? לשם כך יהיה עלינו לפנות לרופא מומחה, ולהצטייד בחוות דעת רפואית – אותה נידרש להציג בפני חברי הוועדה הרפואית בביטוח לאומי.

מהי בעצם חוות דעת רפואית?

חוות דעת רפואית הינה חוות דעת מקצועית של רופא מומחה אשר מציג את התרשמותו לגבי טיב הפגיעה, רמת המגבלה שהיא גורמת לפונה, הערכת הנכות בגינה ועוד.
פונים מסוימים מעדיפים להשיג חוות דעת רפואית בעצמם – הם מגיעים באופן עצמאי לרופא מומחה, ומממנים מכיסם את עלותה של חוות הדעת, אשר אינן מסובסדות ע"י קופות החולים.
בחוות דעת רפואית יופיעו כל הממצאים הרפואיים, תוצאות הבדיקות, התלונות של הנבדק, ועוד.

חוות דעת רפואית בה נבדקים אחוזי הנכות של הפונה

האם אישור רפואי הוא חוות דעת רפואית?

ועדות רפואיות מתייחסות בכובד ראש לחוות הדעת הרפואיות החיצוניות המוגשות אליהן.

בעת התייצבות לפני ועדה רפואית, מומלץ לצרף חוות דעת רפואית מרופא מקצועי העוסק בתחום הפגיעה. פונים אשר ניגשים לועדה הרפואית ללא חוות דעת רפואית, אלא עם מסמכים רפואיים בלבד (כגון תצלומי רנטגן או אישור רפואי) עשויים לאבד את זכאותם, שכן לחוות דעת רפואיות חיצוניות חשיבות רבה להצלחה בוועדה.

לבחירת הרופא הכותב את חוות הדעת הרפואית יש משקל רב.
חשוב לוודא שמלבד היותו בעל ידע מקצועי מתאים, הרופא גם מבין היטב את התחום של מימוש זכויות רפואיות, ומכיר לעומק את הדגשים והתקנות של הביטוח הלאומי בנושא זה.
כך, הרופא יוכל לכתוב חוות דעת רפואית אפקטיבית, אשר מותאמת להתנהלות של הועדה הרפואית.

החשיבות שבהגשת חוות דעת רפואית מתאימה

חוות הדעת הרפואיות מטעם חברת לבנת פורן – זכויות רפואיות נכתבות על ידי רופאים מקצועיים, שהנם בעלי ידע וניסיון רב בכתיבת חוות דעת רפואיות והערכת נכות רפואית – בהתאם לפרמטרים שנבדקים על ידי הועדה הרפואית בביטוח הלאומי (או בגופים אחרים, על פי הצורך).
חוות הדעת רפואית מתבססת על אותן הבדיקות והמשתנים העיקריים אותם בוחנת הועדה, ואופן הניסוח של הממצאים נכתב בצורה המתאימה ביותר לדרישות הועדה – על מנת לשקף נאמנה את מצבו הרפואי והתפקודי של הפונה.

רצוי מאד שחוות הדעת הרפואית המוגשת לועדה תהיה מקיפה ככל האפשר, ותתייחס לכל הבעיות הרפואיות, ממצאי בדיקות ואבחונים רפואיים, והערכת אחוזי הנכות הרפואית (הזמנית והקבועה) שניתנו לפונה.
חוות דעת רפואית לביטוח לאומי מטעם רופאי חברת לבנת פורן – זכויות רפואיות, היא חוות דעת מקיפה, שתכלול התייחסות למכלול הבעיות הבריאותיות של הפונה – באופן החוסך את הצורך להציג בפני הועדה הרפואית מספר חוות דעת רפואיות שונות, מטעם רופאים נפרדים המתמחים כל אחד בתחומו.

חושבים קדימה

במידה ואתם מבקשים לממש את זכויותיכם הרפואיות ועליכם להגיע לועדה רפואית בביטוח לאומי, או בפני כל ועדה רפואית אחרת, חשוב שתנהגו בחוכמה – הגיעו לועדה כאשר ברשותכם חוות דעת רפואית מתאימה: מקיפה, מדויקת, ומנוסחת באופן המתאים לדרך עבודתה של הועדה. חוות דעת רפואית המשקפת נאמנה את מצבכם הרפואי עשויה לעשות את ההבדל בהחלטת הועדה הרפואית, ולהיות מתורגמת למימוש מלא של זכויותיכם הרפואיות.

הסיכוי שלכם להצליח בתביעה גדל, כאשר חוות הדעת הרפואית נכתבת על ידי רופאים בכירים המתמחים בכך ומתמצאים היטב בספר המבחנים הרפואיים ("ספר הליקויים") של המוסד לביטוח לאומי.

אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי.
כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נבחן אם אנו יכולים לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!