חזרה למעלה

זכויות חולי מחלת קרוהן

מה זה קרוהן?

מחלת קרוהן היא מחלה אוטואימונית כרונית, כלומר מחלה בה המערכת החיסונית תקופת את הרקמות והתאים של הגוף, והיא אינה ניתנת לריפוי. למרות זאת, טיפול תרופתי עשוי לסייע בהשגת הפוגות ארוכות.
המחלה פוגעת בעיקר במעיים, לרוב במעי הדק. עם זאת, כל חלקי מערכת העיכול, מהפה ועד פי הטבעת, עלולים להיפגע. הפגיעה יוצרת דלקות חוזרות ונשנות, ועלולה לגרום לתסמינים נוספים כגון צריבה בדרכי השתן, הידבקויות של חלקי המעי, חסימות מעיים ופצעים פתוחים ברקמות של מערכת העיכול.

קרוהן תסמינים:

לרוב המחלה מאובחנת בצעירים (בני 20-30). המחלה מאובחנת לאחר שהחולה חווה מספר תסמינים שעשויים להעיד על קיומה, וביניהם:

  • כאבי בטן ועוויות
  • שלשול כרוני
  • דם בצואה
  • חוסר תאבון
  • ירידה במשקל
  • חום מתמשך

אדם עובד מהבית על לפטופ

להלן חלק מהזכאויות אותן עשויים לקבל חולי קרוהן

הכאבים הקשים המלווים את מחלת הקרוהן, הצורך התכוף להתפנות לשירותים והסיבוכים העלולים ללוות את המחלה (חסימות מעי, הידבקויות, פיסטולות ועוד) – כל אלה מקשים מאוד על התפקוד היומיומי התקין של החולים שמחלתם אינה בהפוגה. לכן נקבעו תקנות שמבטיחות קצבאות ומענקים לחולי קרוהן בביטוח הלאומי ובגופים נוספים:

חולים רבים וביניהם חולי קרוהן מתקשים לקבל את המגיע להם עקב החשש מההתמודדות הבירוקרטית והרגשית הכרוכה בהוכחת נכות. נוסף על כך, חולי הקרוהן נתקלים לעיתים בחוסר הבנה לגבי תנודתיות מחלתם והשפעותיה.

מימוש זכויות רפואיות לחולי קרוהן עם חברת לבנת פורן

אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי.

המומחים שלנו רואים אותך. נשמח להזמינך לפגישת היכרות ראשונית ללא עלות וללא התחייבות, בה נתוודע למקרה האישי שלך, ונציג את הדרכים בהן נוכל לסייע לך בתהליך מימוש הזכויות הרפואיות שלך, בצורה המקצועית, הקלה והמהירה ביותר.

הלב בלוגו של לבנת פורן