צור קשר 2468*
נגישות
חזרה למעלה

סיעוד בחברות הביטוח – מידע כללי

חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של כיסויים לכל מצב בחיים. כך גם למצב במסגרתו אדם הופך להיות תלוי בסיוע של אחרים – כלומר מוגדר כסיעודי. אדם יוגדר כסיעודי אם הוא זקוק לעזרת הזולת בביצוע פעולות יומיומיות (לבוש, רחצה, ניידות, אכילה, מעברים ושליטה על סוגרים). בנוסף, גם אדם המוגדר כ"תשוש נפש" וחייב השגחה צמודה מסביב לשעון עשוי לקבל פיצוי ולהיות מוגדר כאדם במצב סיעודי.

פוליסת ביטוח סיעודי היא למעשה מעין הסכם שנערך בין המבוטח לחברת הביטוח לפיו קיימת התחייבות מצד חברת הביטוח לשלם למבוטח סכום כסף מסוים שנקבע מראש בהסכם הפוליסה במידה והמבוטח יגיע למצב סיעודי. יש פוליסות למצב סיעודי בהן המבוטח יקבל קצבה חודשית (פוליסות פיצוי) ויש פוליסות בהן המבוטח יקבל החזר הוצאות (פוליסות שיפוי). הפוליסות נמכרות בדרך כלל באופן ישיר לאזרחים או באמצעות קופות החולים.

סיעוד בחברות הביטוח וגמלת סיעוד בביטוח לאומי

על מנת לממש את הזכאות יש להציג את המסמכים הרפואיים או את החלטות הבדיקה מטעם המוסד לביטוח לאומי כי אכן המבוטח הפך לסיעודי, כלומר אינו מסוגל לבצע פעולות בסיסיות בהתאם ל"מבחן התלות" (ADL/IADL). בנוסף יש להמציא קבלות ואישורים על רכישת כלי עזר רפואיים או על קבלת שירותי סיעוד.
אנו בחברת לבנת פורן – המרכז למימוש זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש זכויות, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי.
כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נבחן אם אנו יכולים לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!