חלית נפצעת זכותך לקבל את הכסף שמגיע לך
 
 

ביטוח לאומי - זכויות רפואיות במוסד לביטוח לאומי

 
פגישה ראשונית חינם
השאר פרטים ונחזור אליך
שם מלא:
טלפון:
שלח


 


לקוחות מספרים:

צ.ח. בן 41, עצמאי
 
613,000 ש"ח זה הסכום שקיבלתי מביטוח לאומי וחברת הביטוח.
 אלחברת לבנת פורן למימוש זכויות רפואיות הגעתי בעקבות המלצה מחבר:"כמו שלא הולכים לבית משפט בלי עורך-דין, ולמס הכנסה ללא רואה חשבון, לאהולכים לוועדה רפואית ללא מומחים למימו...
לקריאת הסיפור המלא
צ.ח. בן 41, עצמאי
ע.י. (קצבת נכות)
 
קיבלתי כ-12,000 ₪ תשלום רטרואקטיבי וקצבה בגובה 1,937 ₪ לצמיתות (כחצי מיליון ₪ בסה"כ).
 
מזה שנים רבות אינני עובדת, ועקב מצבי הרפואי אני מתקשה לתפקד אף בפעולות משק בית פשוטות ביותר. אני לא מצליחה לנקות את הבית, לא מבשלת, נעזרת בבני משפחתי כדי לעשות קניות ואפילו את הכבי...
לקריאת הסיפור המלא
ע.י.  (קצבת נכות)


 

המוסד לביטוח לאומי הוא הגוף האמון על הזכויות החברתיות במדינת ישראל. תפקידו העיקרי שלהביטוח הלאומיהוא להבטיח אמצעי מחיה לאלה שאינם מסוגלים להתפרנס למחייתם. באמצעות תשלומי הקצבאות של הביטוח הלאומי לזכאים, מועברות הכנסות מקבוצות מבוססות כלכלית לקבוצות חלשות ופגיעות ולמבוטחים בזמן משבר אישי, כמו מחלה, נכות ופגיעה בעבודה.


אנחנו,במרכז למימוש זכויות רפואיות,מסייעים לזכאים לממש את הזכויות המגיעות להם מהמוסד לביטוח לאומי עקב מצבם הבריאותי. השירות כולל איסוף חומר רפואי, הפניה לבדיקות, הגשת תוצאות בדיקות רפואיות וחוות דעת רפואית, עזרה במילוי טפסים והגשתם ומתן הסבר רפואי לקראת דיונים בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. את התהליך מלווה צוות מקצועי הכולל רופאים, יועצי מס, מומחי ביטוח ומנהלות לקוחות.

תביעות ביטוח לאומי עקב מצב רפואי

אדם שמצבו הרפואי אינו מאפשר לו להתפרנס באופן מספק יכול לפנות לביטוח הלאומי ולתבוע את זכויות ביטוח לאומי המגיעות לו. להלן מספר דוגמאות לתביעות שהוגשו לביטוח הלאומי עקב מצב רפואי:

נכות כללית: קצבת הנכות של המוסד לביטוח לאומי משולמת למי שעקב נכותו נפגע כושר השתכרותו, ובתנאי שהוא עומד בקריטריונים שעיקרם: גיל עבודה (מגיל 18 ועד גיל פרישה), נכות רפואית של לפחות 60%. במצב בו לפחות אחת מהנכויות היא מ-25% ומעלה, מספיקים 40% נכות רפואית. אישה המוגדרת כעקרת בית על ידי ביטוח לאומי תיבחן על פי יכולתה לתפקד במשק הבית ובתנאי שנכותה הרפואית היא 50% לפחות. אחוז הנכות נקבע על ידי ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי.

פגיעה בעבודה / מחלת מקצוע: ביטוח פגיעה בעבודה של ביטוח לאומי נועד לפצות מבוטחים שנפגעו בעבודה על אובדן שכר או הכנסה בתקופה שלאחר הפגיעה, מאחר שהפכו לבלתי כשירים לעבוד. בנוסף, הנפגע זכאי לקבל טיפול רפואי בחינם מטעם הביטוח הלאומי בגין תוצאות הפגיעה. אם נותרה לנפגע נכות כתוצאה מהפגיעה, יהיה זכאי לקצבה או למענק בהתאם להחלטת הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי. אם נפטר המבוטח כתוצאה מהפגיעה בעבודה, ביטוח לאומי ישלם קצבה או מענק לבני המשפחה שהיו תלויים בו.

גמלת ניידות: המוסד לביטוח לאומי מעניק הטבות שונות לסובלים מליקויים ברגליים המגבילים אותם בניידות, במטרה לסייע להם להשתלב בקהילה ולקיים חיים עצמאיים.

נפגעי פעולות איבה: אדם שנפגע באירוע איבה זכאי על פי החוק לתגמולים כספיים ולהטבות שונות, המיועדים לסייע לו ולתמוך בהחלמתו, כגון תגמולים חודשיים, שיקום, מענקים שנתיים ומענקים חד פעמיים. הזכאות נקבעת על פי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה ומשולמת על ידי ביטוח לאומי.

נפגעי תאונות אישיות: במסגרת תביעות ביטוח לאומי בגין תאונה ניתן לתבוע פיצוי עקב תאונה אישית. חוק ביטוח נפגעי תאונות אישיות של המוסד לביטוח לאומי מזכה בתשלום את מי שנפגע בתאונה ואיבד את כושרו לתפקד. החוק חל על כל אדם, תושב ישראל, שמלאו לו 18 שנים ועדיין לא הגיע לגיל הפרישה, לרבות עקרת בית שאינה מבוטחת בביטוח הלאומי. הקצבה לפי חוק זה משולמת לכל היותר בעד 90 יום של אבדן כושר התפקוד.

פיצוי לנפגעי גזזת: מי שנפגעו מטיפול בהקרנות נגד גזזת (או שאיריהם) יכולים להגיש תביעה למשרד הבריאות ולקבל תשלום על פגיעתם. לנפגע ייחשב מי שחולה באחת המחלות המפורטות בחוק, כגון סרטן באזור הראש והצוואר או סרטן הדם. נפגעי גזזת זכאים לפיצוי חד פעמי, מענק או קצבה חודשית בהתאם לאחוזי הנכות שייקבעו להם על ידי ועדה רפואית של הביטוח הלאומי.

פיצוי לנפגעי פוליו: בשנת 2007 נחקק בישראל חוק פיצוי לנפגעי פוליו שמטרתו לפצות את נפגעי הפוליו שלקו בישראל במחלת שיתוק ילדים. לאחרונה אישרה הכנסת הצעת חוק אשר תאפשר פיצוי גם למי שחלו טרם עלייתם לישראל וקיבלו טיפול רפואי בארץ לפני שנת 1970. נפגעי פוליו יכולים להגיש תביעות ביטוח לאומי ויהיו זכאים לפיצוי חד פעמי ומענק חד פעמי או קצבה חודשית בהתאם לאחוזי נכות שייקבעו להם על ידי ועדה רפואית של ביטוח לאומי.

המרכז למימוש זכויות רפואיות הוקם על מנת לסייע לנפגעים לממש זכויות ביטוח לאומי המגיעות להם. בחברה פועלים אנשי מקצוע מתחומים שונים, שלהם ניסיון רב בטיפול באלפי תביעות מול המוסד לביטוח לאומי. בעזרת ידע מקצועי, ניסיון מצטבר עצום, רופאים מומחים והיכרות מעמיקה עם המערכות המורכבות, נוכל לסייע גם לך בהגשת תביעות ביטוח לאומי על מנת ממש את זכויות ביטוח לאומי המגיעות לך.
 

לקריאה נוספת:

 


לקביעת פגישה ראשונית ללא עלות השאירו פרטים
שם מלא:
טלפון:
שלח


 


מחשבונים להערכת זכאות לבדיקת זכאויות נוספות
   
המרכז למימוש זכויות רפואיות
מימוש זכויות רפואיות | זכויות | דרושים | צור קשר | מפת האתר | תאונות עבודה | זכויות עובדים | פטור ממס הכנסה | תביעות ביטוח לאומי
| נכות כללית | זכויות חולי סוכרת | קצבת נכות | קצבת ילד נכה | אחוזי נכות | אובדן כושר עבודה | טופס 250
חוות דעת רפואית | זכויות נכים | ועדה רפואית | זכויות חולי סרטן | bituach leumi | לבנת פורן הבלוג הרשמי
     

© 2017, המרכז למימוש זכויות רפואיות . כל הזכויות שמורות

*השירות אינו משפטי.
המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ או המלצה מכל סוג שהוא
מדיניות פרטיות

 
המרכז למימוש זכויות רפואיות located at מגדלי עזריאלי, דרך מנחם בגין 132 , תל אביב, . Reviewed by 127 מצביעים rated: 5 / 5