חלית נפצעת זכותך לקבל את הכסף שמגיע לך
 
 

גמלת ילד נכה

 
פגישה ראשונית חינם
השאר פרטים ונחזור אליך
שם מלא:
טלפון:
שלח

לקוחות מספרים:

מאיר (שם בדוי), בן 55, צפון הארץ
 
מאיר (שם בדוי), בן 55, צפון הארץ
כל חיי הייתי ידוע כאדםרגוע ושליו. התגאיתי מאוד בתכונות אלו, ולכן כאשר התחלתי להרגיש חוסר סבלנות תדיר,הבנתי שמשהו לא אופייני לי קורה. זמן לא רב לאחר שהתופעה החלה, התחילו אצלי גםהתקפ...
לקריאת הסיפור המלא
מאיר (שם בדוי), בן 55, צפון הארץ
ס.ד (נכות כללית)
 

אני מקבל קצבת נכות כללית בסך 2,252 ₪ מדי חודש מביטוח לאומי.

לפני שנים רבות חליתי בסכרת ומאז הלך מצבי הרפואי והתדרדר. בעבר הגשתי תביעה לנכות כללית וביטוח לאומי קבע לי למעלה מ-90% נכות ואישר לי קצבה חלקית. למרות מחלתי ולמרות שמצבי הלך והורע ע...
לקריאת הסיפור המלא
ס.ד (נכות כללית) 

לבנת פורן מנכ"ל המרכז למימוש זכויות רפואיות מסבירה לאברי גלעד
מי זכאי לקצבת ילד נכהומהן זכויות ילד נכה


 

העומס הפיזי והרגשי המוטל על משפחתו של ילד הסובל מבעיה בריאותית, משפיע על חייהם של בני המשפחה ועל תפקודם היומיומי ולרוב הופך הילד להיות מרכז חייה של המשפחה. על מנת להקל את העומס מעל המשפחות ולסייע להן במימון ההוצאות, הסידורים המיוחדים, דמי המחייה ועזרה בלימודים, מכירה המדינה ב- זכויות ילד נכה והביטוח הלאומי מעניק קצבת ילד נכה מגיל 90 יום עד גיל 18.

למרות זאת, מצבם של הילדים הנכים בישראל רחוק מלהיות אידיאלי: רק אחוז קטן של ילדים מוכרים כנכים על ידי הביטוח הלאומי וזכאים לזכויות בהתאם, וגם הזכאים נתקלים בבירוקרטיה מעייפת וביחס קשה בוועדות הרפואיות. התקנות הנהוגות כיום בביטוח הלאומי בנושא מימוש זכויות ילד נכה מאפשרות הטבות רק במקרים קיצוניים, וילדים רבים שסובלים מנכויות קשות אינם זוכים ולו להטבה מזערית ביותר. עזרה כלכלית למשפחות אלה חשובה מאין כמוה, מאחר שהיא יכולה להקל, ולו במעט, על הנטל הכבד בו נושאים ההורים ושאר בני המשפחה, ולשנות לחלוטין את גורלו של הילד.

כיצד מקבלים קצבת ילד נכה

על מנת לקבל קצבת ילד נכה יש לענות עלאחדמהקריטריונים הבאים:

  1. ילד עד גיל 3 עם עיכוב התפתחותי חמור:אינו מבצע את רוב הפעולות ותנועות הראש, הגפיים והגב שבני גילו מסוגלים לבצע.
  2. ילד מגיל 3 התלוי בעזרת הזולת הרבה יותר מבני גילו: זקוק לעזרה בפעולות יומיומיות הרבה יותר מהרגיל אצל בני גילו. הפעולות שייבחנו הן: לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בתוך הבית ושליטה על הסוגרים.
  3. ילד מגיל 3 הזקוק להשגחה מתמדת:קיים סיכון מיידי לחייו עקב מחלה כרונית, ליקוי או הבנה לקויה של הילד לגבי גורמי סיכון.
  4. ילד עם ליקוי מיוחד: ירידה בשמיעה (לפחות 45 דציבלים בשתי האוזניים), ירידה בראייה (חדות ראייה פחות מ-3/60 או שדה ראייה פחות מ-°20), פסיכוזה, אוטיזם או דומיהם.
  5. ילד הזקוק לטיפול רפואי מיוחד: עירויי דם, דיאליזה, צנתור שלפוחית השתן פעמיים ביום, השתלת איבר או מח עצם, סרטן, הזנה בזונדה או עירוי, טיפול בחמצן.
  6. ילד הזקוק במשך חצי שנהלפחות ל-3 מבין אלו:

· טיפול באינהלציה/ משאפים.

· אנטיביוטיקה, קורטיזונים, משתנים, נוגדי פרכוסים.

· פיזיותרפיה מדי יום.

· מעקב במרפאת מומחים אחת לשישה חודשים.

· אשפוז ממושך בבי"ח (30 יום לפחות במהלך חצי שנה).

· החלפת תחבושות ו/או שימוש בחליפת לחץ מדי יום.

· השגחה מתמדת.

שיעורי קצבת ילד נכה

הקצבה נועדה לתת מענה לסידורים מיוחדים, לעזרה בלימודים ולטיפול התפתחותי, ושיעורה המקסימאלי עומד על 2,766 ₪ בחודש. ילד לומד יקבל קצבה גבוהה יותר מילד שאינו נמצא במסגרת לימודית.

הטבות נוספת

נקודות מס: הורים לילדים נכים זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה.הורה לילד בעל מוגבלות קשה זכאי לשתי נקודות זיכוי לשנה (כ-4,728 ₪ לשנה), וניתן לדרוש זיכוי על שש שנים רטרואקטיבית.

גמלת ניידות: גמלת ניידות מעניקה הטבות לבעלי ליקויים ברגליים המגבילים אותם בניידות. רשימת הליקויים הינה סגורה וכוללת בין היתר שיתוקים, קטיעות, קיצור גפה, נקיעות ומומים מלידה. גמלת הניידות מעניקה:

· קצבת ניידות חודשית.

· הלוואה עומדת למימון מלא או חלקי של המסים החלים על הרכב.

· תו נכה ופטור מאגרת רישוי ("טסט").

· סיוע מקרן הלוואות, הלוואה למימון אביזרים מיוחדים והחזר הוצאות עבור אביזרים לרכב פרטי.

ילד שנמצא זכאי לגמלת ניידות ומקבל גמלת ילד נכה יצטרך לבחור בגמלה אחת מבין השתיים, אלא אם נקבעו לו לפחות 80% בניידות או שהוא זקוק לכיסא גלגלים.

המלחמה על קצבת ילד נכה

מכל האמור עולה מצב שהופך את קבלת הקצבה לכמעט בלתי אפשרית. הקריטריונים שמציב המוסד לביטוח לאומי להכרה בילד נכה הינם נוקשים ומיושנים, והזכאים נתקלים במערכת קשה ובלתי מובנת. כך יוצא שרבים מהילדים הנכים אינם זוכים לזכויות המגיעות להם בחוק.

הזכות לגמלת ילד נכה והזכות לגמלת ניידות נראות בסיסיות ומובנות מאליהן, אך התקנות שמציב המוסד לביטוח לאומי מאלץ את ההורים פעמים רבות לוותר על אחת מהזכאיות לאחר מאבק ממושך וללא כל הצדקה. המרכז למימוש זכויות רפואיות הוקם על מנת לסייע למשפחות כאלה לממש את זכויותיהן בביטוח הלאומי. בחברה פועלים אנשי מקצוע מתחומים שונים, ובעזרת ידע מקצועי, ניסיון מצטבר עצום, רופאים מומחים והיכרות מעמיקה עם המערכות המורכבות, נוכל לסייע גם לכם בהגשת תביעת קצבת ילד נכה על מנת לממש את הזכויות המגיעות לכם.לקביעת פגישה ראשונית ללא עלות השאירו פרטים
שם מלא:
טלפון:
שלח
מחשבונים להערכת זכאות לבדיקת זכאויות נוספות
   
המרכז למימוש זכויות רפואיות
מימוש זכויות רפואיות | זכויות | דרושים | צור קשר | מפת האתר | תאונות עבודה | זכויות עובדים | פטור ממס הכנסה | תביעות ביטוח לאומי
| נכות כללית | זכויות חולי סוכרת | קצבת נכות | קצבת ילד נכה | אחוזי נכות | אובדן כושר עבודה | טופס 250
חוות דעת רפואית | זכויות נכים | ועדה רפואית | זכויות חולי סרטן | bituach leumi | לבנת פורן הבלוג הרשמי
     

© 2017, המרכז למימוש זכויות רפואיות . כל הזכויות שמורות

*השירות אינו משפטי.
המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ או המלצה מכל סוג שהוא
מדיניות פרטיות

 
המרכז למימוש זכויות רפואיות located at מגדלי עזריאלי, דרך מנחם בגין 132 , תל אביב, . Reviewed by 127 מצביעים rated: 5 / 5