צור קשר 2468*
נגישות
חזרה למעלה

זכויות חולי לב

מחלות לב שונות עשויות לגרום לפגיעה בתפקודו התקין של הלב שמטרתו להזרים דם אל חלקי הגוף. בין מחלות הלב הנפוצות ניתן למנות את מחלת הלב האיסכמית, מחלות שריר הלב, אי-ספיקת לב והפרעות קצב.

גורמי הסיכון העיקריים לפתח מחלת לב, הינם עישון, היעדר פעילות גופנית, יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים (בעיקר LDL גבוה), השמנת יתר, סוכרת, גיל, ועוד.
מחקרים שנעשו לאחרונה מראים כי חשיפה לשלושה מגורמי הסיכון הללו, מעלה את הסיכוי לחלות במחלת לב.

לעיתים חולים במחלות לב מתקשים להוכיח את נכותם התפקודית הנובעת מהבעיה הקרדיאלית, לשם כך צוות הרופאים הפועלים בחברת לבנת פורן כוללים גם רופאים מתחום הרפואה הפנימית והקרדיולוגיה, הם יסייעו לכם להוכיח את נכותכם הרפואית והתפקודית על מנת שתוכלו ליהנות מהזכויות המגיעות לכם.

להלן חלק מהזכאויות אותן עשויים לקבל חולים קרדיאליים

נכות כללית
חולי לב  עשויים לסבול מירידה כזו או אחרת בכושר התפקוד השוטף לאחר  שעברו למשל התקף לב או שהם סובלים מירידה בתפוקת הלב אשר משפיעה על כושר ההשתכרות שלהם. לקבלת קצבת נכות כללית נדרשת הוכחה של פגיעה בכושר ההשתכרות בשיעור מינימאלי של 50%. גובה הקצבה משתנה בהתאם ליכולת התפקוד, הכנסות התובע, מצבו המשפחתי (למשל, האם ישנם בני משפחה התלויים בו), נכותו הרפואית ועוד.

נפגעי עבודה
לעיתים אירוע לב עשוי להיות תולדה של אירוע חריג שארע במהלך העבודה (כמו מאמץ פיזי חריג או מתח חריג) חוות דעת רפואית ייעודית לנושא, יכולה לסייע מאוד בהוכחת הקשר הסיבתי הרפואי בין המחלה לעבודה.

פטור מתשלום מס הכנסה
מחלות לב יכולות להתלוות למחלות נוספות, למשל יתר לחץ דם, כולסטרול או סכרת . במידה וכתוצאה ממכלול המחלות הנכות הרפואית תשוקלל ל-90% ומעלה או 100% נכות כתוצאה ממחלה אחת, החולה יהיה זכאי לפטור מתשלום מס הכנסה.

רופא מצייר לב אדום

שירותים מיוחדים /שירותי סיעוד
חולי לב אשר זקוקים לסיוע בפעולות היומיומיות הבסיסיות,  עשויים להיות זכאים לקצבת שירותים מיוחדים או שירותי סיעוד בהתאם לגילם.
לצורך כך נדרשת הערכת תלות אשר מתארת את המגבלות התפקודיות של החולה והתלות שלו בזולת .

חברות הביטוח וקרנות הפנסיה

בחלק מהמקרים, מגיעות זכויות נוספות לחולי לב במסגרת  קרן הפנסיה, ביטוח המנהלים או כיסויים ביטוחיים שונים שרכשו כגון:  אובדן כושר עבודה, גילוי מחלות קשות, קצבת סיעוד .
אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי.
כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נבחן אם אנו יכולים לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!