צור קשר 2468*
נגישות
חזרה למעלה

זכויות חולי סוכרת

חולי סוכרת אינם מודעים לעיתים להשלכות המחלה אשר עשויות להשפיע על קביעת הנכות בגינה, כפועל יוצא מכך אינם יכולים לממש את זכויותיהם מול הגורמים השונים.

מחלת הסוכרת מוכרת על ידי המוסד לביטוח לאומי ומופיעה בתקנות לקביעת אחוזי נכות אשר נעים מ-0% ועד 100% בהתאם למידת חומרתה אשר נקבעת על פי רמות האיזון של ערכי הסוכר, הטיפול שהיא מחייבת (דיאטה, תרופות, אינסולין בזריקות או משאבה) והסיבוכים להם היא גורמת.

רבים אינם יודעים כי סוכרת גורמת לסיבוכים ניכרים באברים נוספים היכולים לבוא לידי ביטוי בהפרשה מוגברת של חלבון בשתן, פגיעה בכליות, בפגיעה בעיניים, פגיעה בכלי הדם הלבביים (כליליים), וכלי הדם הפריפריים (גפיים), או פגיעה עצבית נוירולוגית המדווחת כתחושת נימול/הרדמות בקרב הלוקים בה. בחלק מהסיבוכים לא ניתן לטפל ולכן לרוב אין מאמץ לאתר את הפגיעה. המשמעות היא שאנשים החולים במחלת הסוכרת אינם מודעים למכלול התוצאות של המחלה וכפועל יוצא מכך אינם יכולים לממש את זכויותיהם מול הגורמים השונים.

אדם מבוגר מבצע לעצמו דקירה לבדיקת סכרת

זכויותיהם של חולי סוכרת:

  1. חולי סוכרת יהיו זכאים לקצבת נכות כללית במידה ומחלתם מגבילה את כושר ההשתכרות שלהם.
  2. חולי סוכרת יהיו זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה במידה ודרגת נכותם היא מעל 90% – דרגת הנכות כאמור תושפע מהסיבוכים להם גרמה הסוכרת.
  3. חברות הביטוח – זכויות נוספות המגיעות לחולי סוכרת מעוגנות בפוליסות מול חברות הביטוח, לבעלי פוליסות הכוללות כיסוי בגין אובדן כושר עבודה. עפ"י כיסוי זה במידה ונפגע כושר השתכרותו של המבוטח עקב מחלת הסוכרת הוא יהיה זכאי לקבל קצבה חודשית בגובה הסכום הנקוב בפוליסה ושאינו עולה על 75% משכרו הממוצע.
  4. קרנות פנסיה – חולי סוכרת יהיו זכאים לפנסיית נכות במקרה של אובדן כושר העבודה חלקי או מלא וזאת לאחר שמיצו את ימי המחלה הצבורים לטובתם במקום העבודה. פנסיית נכות משולמת לנכה אשר טרם הגיע לגיל הפרישה ובזמן קבלת הפנסיה הוא ממשיך לצבור את זכויותיו לפנסיית הזקנה.
  5. הורים לילדים הסובלים מסוכרת נעורים זכאים במקרים מסוימים לקבל גמלת ילד נכה, בעיקר בסמוך לגילוי המחלה והתחלת הטיפול בה.
  6. במצבים בהם סיבוכים המחלה מוגדרים כקשים (טיפל בדיאליזה עקב אי ספיקת כליות, טיפול בכיבים עקב רגל סוכרתית, אי ספיקת לב וכו') יהיו לעיתים זכאויות נוספות כגון גמלת שירותים מיוחדים ו/או גמלת סיעוד.

אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי. כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נבחן אם אנו יכולים לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!