חזרה למעלה

ביטוח לאומי – טפסים

כחלק משירות הסיוע במימוש הזכויות הרפואיות בחברת לבנת פורן, לקחנו על עצמנו לרכז לכם בצורה נוחה טפסים הרלוונטיים לנושאים שבהם אנו מסייעים ללקוחותינו. כאשר מדובר בביטוח לאומי, טפסים זה הכל – חשוב למלא אותם בצורה נכונה, להגיש אותם במועד הנכון ולצרף את המסמכים המעידים על מצבכם הרפואי.

בתפריט בצד ימין תוכלו למצוא מגוון של טפסי ביטוח לאומי להורדה, כאשר בכל עמוד תוכלו למצוא הסבר נרחב על הטופס: עבור מי הטופס נועד, מה ייעודו, מה כלול בטופס ולבסוף, איך עובד תהליך הגשת הטפסים בביטוח לאומי.

למה זה קריטי להגיש כראוי טפסים לביטוח לאומי?

דרישות המוסד לביטוח לאומי למילוי הטפסים הן ברורות ומפורטות מאוד, לעיתים קרובות תידרשו למלא יותר מטופס אחד ולהמציא מסמכים רבים.

לדוגמה: בעת הגשת תביעה לדמי פגיעה, לפני שיש להגיש את התביעה למוסד לביטוח לאומי, עליכם לקבל מהמעסיק שלכם טופס ב"ל 250 מלא וחתום על ידו, אך אם אתם עובדים עצמאים עליכם למלא טופס אחר – ב"ל 283, ולמלאו בעצמכם. נוסף על כך, עם טופס ההפניה לטיפול הרפואי עליכם לפנות למחלקת תאונות עבודה בקופת החולים שבה אתם חברים, למסור את הטופס ולקבל מהרופא "תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה"

אי מילוי פרטים כהלכה, חוסר במסמכים, מילוי טפסים שלא מיועדים עבורכם – הסיבות הללו וסיבות אחרות יכולות לגרור עיכובים רבים בתביעה שלכם.

הגשת טפסים לביטוח לאומי – כל הדרכים:

  • באתר הביטוח הלאומי ניתן לבצע שליחת מסמכים ישירות לפקיד הביטוח הלאומי בסניף המטפל בתיקך. ניתן להעביר מסמכים כגון: תלושי שכר, מכתבי פנייה, אישורים ממילוי טפסים של ביטוח לאומיגורמים חיצוניים וכל מסמך אחר שנדרשת להעביר.
  • חלק מהטפסים של ביטוח לאומי ניתן למלא אונליין באתר הביטוח הלאומי.
  • ניתן כמובן לשלוח טפסי ביטוח לאומי בדואר יש לשלוח לכתובת הסניף המטפל.
  • בכל סניף של המוסד לביטוח לאומי קיים פקס שניתן לשלוח אליו טפסים של ביטוח לאומי ומסמכים נלווים.
  • גרים קרוב לסניף? תוכלו גם להשאיר את הטפסים בתיבת השירות שנמצאת בכניסה לסניף.

*כל טפסי ביטוח לאומי להורדה שבאתר הורדו בתאריך 05/2017 ומעודכנים נכון לתאריך זה. קיימת גרסה חדשה יותר? נשמח אם תיצרו איתנו קשר ותעדכנו אותנו!

הגעתם לשלב שבו החלטתם שאתם מממשים את הזכויות העשויות להגיע לכם עקב מצבכם הרפואי, ומגישים תביעה למוסד לביטוח לאומי? נשמח לעזור!

 

אנו בחברת לבנת פורן – המרכז למימוש זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש זכויות, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי. כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נציג את הדרכים שבהן נוכל לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!

 

הלב בלוגו של לבנת פורן