חזרה למעלה

מבחן תלות (ADL)

מבחן התלות, או בשמו המקצועי ADL הינו הערכה תפקודית המתבצעת כחלק מתהליך קבלת גמלת סיעוד מחברת ביטוח או שרותי סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי.
באמצעות מבחן זה נבחנת רמת התפקוד והעצמאות של החולה בביצוע פעולות יומיות ושגרתיות, הקשיש מתבקש להראות כיצד הוא מתלבש או פושט את בגדיו, כיצד רוחץ את פניו/ידיו, מפעיל מיקרוגל, חותך מזון ועוד. קשישים רבים מתארים את הבדיקה כחוויה משפילה במיוחד במהלכה הם נדרשים לבצע פעולות אינטימיות אשר מביאים למצבי מבוכה, עימותים ולעיתים אף שלילת זכויות. בסיום הבדיקה, מי שביצע את הבדיקה מגיש את התרשמותו לגבי הפגיעה ברמת התפקוד והיקפה, ומעביר את המלצותיו לביטוח לאומי או לחברת הביטוח. לכל פעולה ניתן ניקוד מספרי המעיד על רמת התפקוד. ע"פ סך הניקוד שיינתן תיקבע מידת העצמאות של החולה ומתוכו ייגזר גובה הפיצוי.

אחות מחבקת בחום אישה מבוגרת

אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות,  בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, ו-150 עובדים, מנהלי מימוש, נציגים, ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי. כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה עם נציג בה נבחן אם אנו יכולים לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך!

 

הלב בלוגו של לבנת פורן